sobota, 14 marca 2020

Opowieści w czasach zarazy

Wirtualna Kultura dowiedziała się z Żółtego Parasola, co Filip Springer napisał na swoim Facebooku w czwartek (kliknijcie:  Filip Springer - Facebook):

"Oderwijmy głowy od tego wszystkiego. Spotkania autorskie debaty, festiwale odwołane, kultura w zawieszeniu. Ale od czego jest Agencja autorska "Opowieści" . Od poniedziałku, codziennie o 19 na ich fanpejdżu spotkania autorskie online - wspaniałe autorki i autorzy: Ilona Wiśniewska, Wojtek Szot, Patrycja Dołowy, Marcin Wicha, Anna Sańczuk, Paweł Goźliński, Mikołaj Grynberg, Magdalena Kicińska Justyna Bargielska, Julia Fiedorczuk - opowieści o literaturze i o pracy w literaturze.

Ja na przykład zaproszę Was do domu, pokażę co mam w notesach, z którymi jeżdżę w teren i jak buduję strukturę swoich tekstów (a przy okazji zobaczycie mój stolik wstydu z książkami, które powinienem przeczytać, ale ciągle nie mam na to czasu). CODZIENNIE, o 19, słuchajcie i oglądajcie, NIE DAJMY SIĘ ZWARIOWAĆ!"

Login "Wirtualna Kultura" do czegoś zobowiązuje. Dlatego Wirtualna Kultura zabrała się od razu do "roboty". Znalazła potwierdzenie powyższej informacji na Facebooku Agencji Autorskiej "Opowieści":
i przeczytała, że cykl spotkań autorskich "Opowieści w czasach zarazy" online będzie się odbywał na Facebooku codziennie od 16 marca o godzinie 19, z wyjątkiem weekendów. Jest już plan na pierwszy tydzień:
 • poniedziałek, 16 marca, Filip Springer,
 • wtorek, 17 marca, Wojciech Szot,
 • środa, 18 marca, Ilona Wiśniewska, 
 • czwartek, 19 marca, Justyna Bargielska, 
 • piątek, 20 marca, Patrycja Dołowy.

Wirtualna Kultura jest podekscytowana. Ona nigdy nie oglądała transmisji online na Fb. Spotkania autorskie zna tylko "na ziemi", a nie w "przestworzach internetu". Była na trzech spotkaniach autorskich z Filipem Springerem. A jakie Wy macie doświadczenia? Czy spotkamy się 16 marca o godzinie 19 wirtualnie z Filipem Springerem pod tym adresem:

W oczekiwaniu na spotkanie możecie posłuchać muzyki:

Przypomnienie. Stare wpisy z Filipem Springerem w tle (to on jest w Miedziance na zdjęciu na początku wpisu):
i felieton w listopadowym wydaniu Gazety Senior (strona 24) o wrażeniach z Miedzianka Fest 2019:
Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Wspaniała inicjatywa!

  Zosia

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł. Skoro nie możemy wychodzić z domu i wszystkie instytucje związane z kulturą są zamknięte, to niech one przyjdą do nas za pośrednictwem internetu. Wykłady "na żywo" na FB dają możliwość aktywnego uczestnictwa ze strony słuchacza, gdyż można zamieszczać własne komentarze i pytania podczas trwania transmisji online. Mam nadzieję, że inne podmioty pójdą wkrótce tym samym śladem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elu, bardzo cenna wskazówka o możliwości zadawania pytań w trakcie wykładu "na żywo" na Facebooku.

   Krystyna

   Usuń
 3. Tak przynajmniej było na niektórych wykładach online, w których brałam udział. Muzeum Narodowe i Pan Dyrektor Oszczanowski też już wystartował na FB z prezentacjami obrazów Willmanna i osobistymi komentarzami. Bardzo się cieszę, bo bardzo mi tej wystawy brakuje. Zajrzyjcie tam proszę...

  OdpowiedzUsuń