poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Konkurs "Zrób sobie Wirtualną Kulturę"

Wirtualna Kultura ma fart - stale coś odkrywa. Idąc w czwartek, 28 marca 2019, do Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej w Rynku na wykład Małgorzaty Mikołajczyk "Śladami matematyki we Wrocławiu", nie wiedziała, że odkryje nowy dla niej nurt w sztuce "zrób sobie" i "poezję konkretną". Dzięki temu wie, kto i jak wymyślił napis na ścianie muzeum na placu Strzegomskim u zbiegu z ulicą Legnicką i dlaczego Marysia Zięba z "Ładnych historii" szuka głosów poparcia dla projektu "Zrób sobie lato" na podwórku:
Koniecznie klikajcie na "Zrób sobie lato" na Facebooku Fundacji "Ładne historie"!!! Wirtualna Kultura pomysły Fundacji  "Ładne historie" popiera, bo już brała udział w prowadzonych przez Marysię warsztatach:

W ramach nurtu "zrób sobie" powstają dzieła z "byle czego" - z poduszki, grzebienia, skarpetek, papieru, itd. Bardzo ekologiczna sztuka, która wykorzystuje odpady. Pierwsze zdjęcie powyżej to okładka książki Tomasza Brody i Mariusza Urbanka o historii Wrocławia pół żartem pół serio, kliknijcie: Tomasz Broda i Mariusz Urbanek, Zrób sobie Wrocław:

" W książce znalazły się najbardziej znane wrocławskie obiekty i postaci z przeszłości miasta przetworzone przez znanego plastyka Tomasza Brodę. Ratusz zbudowany z żelazka, klamerek i listka witaminy C, katedra stworzona z sztruksowych dżinsów i plastikowych trąbek, wygryziony z wafla Dworzec Główny i Most Grunwaldzki z dziecięcych rajstopek. A także gałgankowy kardynał Henryk Gulbinowicz, Lech Janerka z gąbki, Tadeusz Różewicz z poduszki i prezydent Rafał Dutkiewicz z czupryną ze szpilek, podpisujący ważny dokument krasnalo-długopisem."

Na wystawie, która jest do 24 kwietnia 2019 na II piętrze  Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, jest afisz "Zrób sobie matematyka":
Portrety znanych matematyków to dzieła Tomasza Brody prezentowane w holu Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć):


Skoro można sobie zrobić matematyka, lato na podwórku i Wrocław, to możecie sobie zrobić Krystynę - Wirtualną Kulturę z "byle czego". Wtedy każdy z Was będzie miał ją w domu!!! Ogłaszam konkurs na najbardziej ekologiczny portret Krystyny-Wirtualnej Kultury. Najciekawsze  eksponaty będą prezentowane w Klubie "Tęcza" na Popowicach. Sprawa jest załatwiona, bo Wirtualna Kultura ma tam "chody". Na razie w dniach 5-12 kwietnia 2019 będzie można oglądać w Klubie "Tęcza" SM Popowice wystawę wielkanocnych ozdób:

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu "Zrób sobie Wirtualną Kulturę" możecie podziwiać jej portret (niestety płaski) namalowany przez uczestniczki warsztatów Seniorka-liderka-obywatelka, prowadzonych przez Ewelinę Seklecką z Fundacji Punkt Widzenia:

Uwaga 1. Wrażenia z wykładu  "Śladami matematyki we Wrocławiu" już wkrótce. Warto zaglądać na internetowe strony Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej, bo w związku z rokiem matematyki planowane są też inne wydarzenia, m.in. spotkanie z Mariuszem Urbankiem, autorem książki o matematykach lwowskich:


Uwaga 2. Prace na konkurs "Zrób sobie Wirtualną Kulturę" można zgłaszać do biura Żółtego Parasola do Wielkanocy.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Ja już zrobiłem Wirtualną Kulturę. Powstała z moich myśli, a ponieważ myśli, to impulsy elektryczne, więc wyślę je w postaci fali elektromagnetycznej, zatem do odbioru będzie potrzebna antena. Ponieważ główną składową tej fali jest składowa elektryczna, to do odbioru wystarczy tylko kawałek pionowego drutu. Wystawcie go dzisiaj przed siedzibę Żółtego Parasola o 14tej, bo wtedy będę nadawał :-)
  Mam nadzieję, że moja Wirtualna Kultura, każdemu przypadnie do gustu, bo będzie taka, jaką każdy z Was sobie wyobrazi...

  OdpowiedzUsuń
 2. TD, czy drut może być miedziany? Innego nie mam.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście! Dobrze przewodzi, więc się nadaje :-)

  OdpowiedzUsuń