środa, 21 kwietnia 2021

Cztery Kopuły online

Czy macie już umiejętność szybkiego wyszukiwania w internecie stron zawierających ważne dla Was informacje? Wirtualna Kultura jakoś sobie z tym radzi. W wyszukiwarce napisała: cztery kopuły online i wyszło jej to:

Nie miała wyjścia i musiała napisać jeszcze "artefakt", bo słowo wydawało się jej jakieś dziwne. Wtedy dopiero się "narobiło" i nie wiedziała, w co uwierzyć:
I tak powstał pomysł na temat (?) dla grupy dyskusyjnej "Cafe UTW", którą stworzyła Ilona Zakowicz 10 lat temu. 

Tylko czy grupa to zaakceptuje?  Wirtualna Kultura jeszcze nie rozgryzała w pełni zainteresowań miłośników kawy literacko-kulturalnej, bo dopiero w tym roku udało się jej dołączyć do tej grupy. Dla niewtajemniczonych cenna informacja: nie piszcie maili do Wirtualnej Kultury w niedzielne popołudnia, bo ona wtedy jest online na spotkaniu Cafe UTW.

A oto temat: Po jakich słowach można zgadnąć zawód, rocznik urodzenia, itp. Oto przykłady. Słowo 'fidbek" dzieli nas na tych z NGO (organizacje pozarządowe) i resztę. Z tym słowem Wirtualna Kultura zetknęła się na spotkaniach NGO-osów. Podobno jest to slang korporacji.
Słowo "detoks" dzieli nas na tych młodszych i tych trochę starszych (starzy nie istnieją).  O popularności słowa "detoks" wśród młodych Wirtualna Kultura przekonała się na Facebooku, gdzie rozwijano (nie na jej koncie) jej pomysł na żart na Prima Aprilis:
Internautki pisały o detoksie w komentarzach na Facebooku w związku z walką z uzależnieniem od internetu. Wirtualna Kultura natychmiast przeprowadziła błyskawiczną ankietę wśród koleżanek - "detoks" w ich słownictwie nie istnieje. Brawo!


Ojej, ale Wirtualna Kultura się rozpisała i zapomniała, po co jest ten wpis. Kliknijcie jeszcze raz:
Tam są bardzo ciekawe filmiki o zasobach Muzeum Pod Czterema Kopułami i filmy o artystach plastykach, wśród nich film o twórczości Beksińskiego:
Ci, którzy przeczytali komentarze do poniższego wpisu, wiedzą dlaczego ten film Wirtualna Kultura dedykuje Eli i Halince.

Uwaga. Korzenie na pierwszym zdjęciu (kliknijcie) są tak zagmatwane jak ten wpis. Na drugim zdjęciu jest już wiosna. Oba zdjęcia przysłała Zosia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: