czwartek, 29 kwietnia 2021

Życie Wirtualnej Kultury na Facebooku, WWW i YouTube

Wirtualna Kultura "przyznaje się bez bicia", że poprosiła kiedyś o założenie jej konta na Facebooku, bo się przekonała, że rola "zwykłych" stron WWW została zredukowana prawie do zera (?). W czerwcu 2017 na blogu Popowiczanie napisała rozpaczliwy wpis:

o tym jak z Marysią ze Szczepina wybrały się na Stadion Wrocław na imprezę charytatywną Street  Meet 2017 i nie mogły jej znaleźć:
bo szczegółowe informacje o wydarzeniu były tylko na Facebooku (na Fb). 

Z czasem zaobserwowała, że na Facebooku króluje inny polski język niż na stronach WWW. Język na Facebooku jest skrótowy, bo wszystko można wyrazić za pomocą emotikonek:

Wirtualna Kultura jest tradycjonalistką. Jak coś znajdzie na Facebooku, to potwierdzenia szuka na WWW. Ostatnio na Fb przeczytała o majowych planach Teatru Muzycznego Capitol. Nie musicie się nigdzie logować, bo na WWW też to jest. Hurra!

Poszukiwania ciekawych wydarzeń kulturalnych ułatwi Wam "Visit Wrocław":
I tu niespodzianka! Visit Wrocław zachęca seniorów do udziału w bezpłatnych kursach komputerowych online:

"Uczestniczyć może KAŻDY SENIOR z dostępem do komputera i internetu. Dwie osoby przy jednym komputerze również mogą brać udział. Zapisy: info@okas.pl lub telefonicznie +48 513 418 223. Kurs składa się z 12 spotkań po 2 godziny. Zajęcia odbywały będą się 2 razy w tygodniu. Potrzebny jest jedynie dostęp do komputera z internetem.". 
Szczegóły:

Rola Fb wzrosła w czasie pandemii, bo to tam przeniosły się spotkania autorskie, koncerty, spektakle, wycieczki,  itd. Tyle tego jest, że trudno wszystkie daty zapamiętać. Wczoraj Wirtualna Kultura tak się zagadała przez telefon z Krakowem, że zapomniała o spotkaniu z Horacym Muszyńskim, autorem filmów o horrorze z ogórkami kiszonymi i zamykaniu aktorów w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: 
Przy okazji zajrzyjcie tutaj, żeby przekonać się, czy Warszawa nadąża za Wrocławiem:

Podobnie spóźniła się na koncert hawdalowy zespołu Sztetl, transmitowany z Synagogi pod Białym Bocianem 25 kwietnia 2021, ale nagranie z koncertu na szczęście jest nadal dostępne:

Uwaga. Na zdjęciu jest oczywiście miniaturowy bratek na parapecie u Wirtualnej Kultury. Wersja dzisiejsza. Kliknijcie.
  
 Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz