piątek, 11 listopada 2022

Białe ciżemki i żółty szalik na Radosnej Paradzie

Wirtualna Kultura ubrała popielaty beret oraz szalik w kwiatki i udała się dzisiaj "skoro świt", czyli o godzinie 9tej, na pl. Wolności obok Narodowego Forum Muzyki na Radosną Paradę 11 listopada. Tam na nią czekał stragan Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, na którym były darmowe pocztówki osiedlowe. 

Teraz każde osiedle ma swój graficzny wizerunek. Autorką grafik jest Katarzyna Kobierska, a wydawcą WCRS. Wirtualna Kultura wzięła pocztówkę z pozdrowieniami z Ołbina oraz z Pilczyc, Kozanowa i Popowic Płn.  (kliknijcie na pierwsze zdjęcie).

Na placu były już tłumy. Szkolne reprezentacje, rodzice uczniów i wrocławianie w każdym wieku. Seniorów było chyba tym razem najmniej. Wirtualna Kultura z zazdrością oglądała białe "ciżemki", które teraz chyba inaczej się nazywają:Zauważyła Krzysztofa Balawejdera, prezesa MPK, jak zawsze z żółtym szalikiem. Trochę się zagapiła i nie zaproponowała mu selfi. Żółty szalik możecie zauważyć na pierwszym zdjęciu poniżej. Na drugim jedzie Marszałek z jakąś damą. 


Radosna Parada wyruszyła z pl. Wolności o godzinie 10, a jej celem było Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej. Jakiś sympatyczny senior powiedział Wirtualnej Kulturze, że na przejście potrzeba będzie 40 minut. To ją trochę "zmroziło" i zamiast dreptać w popielatych półbutach do Zajezdni, udała się do Nowych Horyzontów na torcik "pijana śliwka". Tam w smartfonie sprawdziła, że na internetowych stronach MPK jest specjalna zakładka dla seniorów:
Nic dziwnego, że prezes MPK dostał w tym roku zasłużoną statuetkę "Przyjaciel seniorów". 
Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. Piękna dokumentacja, jak zawsze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bylam widzialam. Dziękuję Krysiu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy my się znamy? Nikogo znajomego nie zauważyłam na placu Wolności.
   Krystyna

   Usuń
 3. Dzięki za relację i fotki.
  M.

  OdpowiedzUsuń