sobota, 12 listopada 2022

Wrocławskie miłośniczki rękodzieła

Wiadomość z ostatniej chwili. Na internetowych stronach Centrum Kultury i Edukacji "Bakara" są zdjęcia prac wyróżnionych na przeglądzie Bakariady 4: 
Wirtualna Kultura ma zaległości. Dotąd nie odnalazła Centrum Kultury i Edukacji Spółdzielni Mieszkaniowej Metalowiec "Bakara", chociaż o jego istnieniu wie od lat, gdy w Osiedlowym Klubie "Tęcza" na Popowicach poznała Eleonorę Maras, aktualną Dyrektorkę Bakary, laureatkę statuetki Przyjaciel Seniorów (rok 2019). 
Centrum ma siedzibę przy ulicy Różanej 4-6. Na początku listopada br. było o nim głośno z powodu czwartej Bakariady,  
W programie były warsztaty, występy artystyczne, przegląd i wystawa prac artystycznych. Małgosia Tomaszewska, koleżanka Wirtualnej Kultury, zgłosiła na przegląd pracę, która jest na pierwszym zdjęciu (kliknijcie). Praca zdobyła wyróżnienie (zajęła drugie miejsce). 

Inną pracę Małgosi można będzie obejrzeć na wernisażu organizowanym w siedzibie Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu, pl. Św. Macieja 5A, już w czwartek, 17 listopada, godz. 17 (kliknijcie na zdjęcie drugie). 

Kobiety dominują w DSAP,
Małgosia Tomaszewska nie była jedyną  członkinią DSAP, która wzięła udział w przeglądzie prac artystycznych na  Bakariadzie i odniosła sukces. Anna Jakubczyk-Krzemianowska zdobyła wyróżnienie w kategorii fotografia, a Irena Rozwandowicz w malarstwie.
Sylwetka Zofii Krzemińskiej, też członkini DSAP, była niedawno prezentowana na portalu Wrocławia:
Zofia na emeryturze została mistrzynią frywolitki, trudnej techniki koronkarskiej. Nauczyła się tego na kursie. Robi także obrazy haftowane koralikami i inne cuda.

Jak widać, na poznawanie tajników rękodzieła nigdy nie jest za późno. Wirtualna Kultura musi się nad tym zastanowić.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Znając temperament Wirtualnej Kultury nie wyobrażam sobie Krysi z szydełkiem w reku. Koronki,czapeczki szaliczki,wyszywania,to nie jest jej broszka.Pozdrawiam Baca

    OdpowiedzUsuń