czwartek, 10 listopada 2022

PTW zaprasza na wykład prof. Andrzeja Kiejny

Wirtualna Kultura od czasu do czasu dostaje informacje z czwartego piętra Przestrzeni Trzeciego Wieku (jest tam winda), która mieści się w budynku z kilkoma wejściami: pl. Solidarności 1/3/5 

Tym razem jest to zaproszenie na wykład prof. Andrzeja Kiejny, psychiatry, o chorobie Alzheimera jako problemie współczesnych czasów. Termin: 14 listopada 2022 (poniedziałek), godz. 11:30-12:30


Gazeta Senior często pisze o tej chorobie:
Temat nie jest Wirtualnej Kulturze obcy. Ona w roku 2019 była na Psim Polu z okazji Światowego Dnia Choroby Alzheimera (kliknijcie na pierwsze zdjęcie):
O Alzheimerze wspomniała w felietonie opublikowanym w Gazecie Senior:
Wirtualna Kultura podziwia lekarzy prowadzących badania naukowe nad demencją. Co i kiedy wpływa na jej rozwój? Ostatnio, 8 listopada br., przeczytała w Internecie, że badania sugerują, iż do rozwoju choroby Alzheimera przyczyniają się wirusy i bakterie z jamy ustnej i nosa - dłubanie w nosie zwiększa ryzyko. Ona nie wie, czy te "doniesienia" można traktować poważnie. Może prof. Kiejna będzie wiedział. Jedno jest pewne: te przypuszczenia wymagają dalszych badań.  
Krystyna - Wirtualna Kultura 

2 komentarze:

 1. Temat choroby Alzheimera bardzo na czasie. Ja często nie  mogę sobie przypomnieć nazw i nazwisk, choć zwykle  podświadomość pracuje nad tymi zadaniami i po pewnym czasie jakimś sposobem nazwy pojawiają sie w świadomości. Ale nie zawsze,  i wtedy zamiast nazwy  pojawia sie stres.   Chciałbym wiedzieć jak można odróżnić chorobę Alzheimera od w miarę normalnego osłabienia pamięci związanej ze starzeniem sie.  Pomoc rozwój choroby Alzheimera można mocno zwolnić przy zdiagnozowaniu jej na wczesnym etapie.  Tak przy okazji,  dowiedziałem sie z blogu po kliknięciu na link "PTW = Facebook"   ze  Przestrzeń Trzeciego Wieku ma całkiem interesujący program.
  Dzięki Krysiu.  
  Zbyszek B. 

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbyszku, we wpisie dodałam link do artykułu o zaburzeniach pamięci.
   Krystyna

   Usuń