sobota, 12 listopada 2022

Ewa Pluta zaprasza na spotkanie ze sztuką

Wirtualna Kultura znowu dostała mail od Ewy Pluty z bardzo ciekawą propozycją:

"Szanowne Panie i Panowie, z radością zapraszam na kolejny spacer ze sztuką w ramach Senior Art Walk w najbliższą środę, 16 listopada 2022.

Tym razem zaczniemy od świetnej wystawy „MATKA ZIEMIA” w BWA Dizajn:  
Na tej zbiorowej ekspozycji kilkanaście artystek i artystów podjęło temat doświadczenia i praktyki matek – troskę o dzieci. W ostatnich latach sztuka zwraca się ku zagadnieniu macierzyństwo, także w kontekście klimatycznym, co stanowi w pewnym sensie rewolucję w sztuce. Jeszcze do niedawna macierzyństwo i związana z nim rola kobiety była przez sztukę pomijana. Dziś artystki młodego pokolenia dzielą się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat macierzyństwa tworząc zaskakujące prace. Przy okazji zobaczymy kultową przestrzeń – instalację artystyczną ŻYJNIĘ: 
Następnie udamy się do nowego miejsca na galeryjnej mapie Wrocławia – do Galerii Sztuka na Miejscu, gdzie uczestniczyć będziemy w wernisażu wystawy Beaty Ludwiczak „DESIGN - BAROMETR ZMIAN SPOŁECZNYCH”, która porusza ważne kwestie – czy przedmioty i projekty wizualne mogą zmieniać nasze myślenie i podejście do różnych kwestii.

Spotykamy się 16 listopada o godz. 16.00 pod Galerią BWA Dizajn na ulicy Świdnickiej 2 – 4.

Wstęp jest oczywiście wolny. Pozdrawiam. Ewa Pluta
"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz