czwartek, 17 listopada 2022

Klejone światy


Wirtualna Kultura stała się fanką wydarzeń w muzeach dopiero na emeryturze, a właściwie dopiero, gdy została blogerką kochającą Wrocław. Wszystko zaczęło się od śledzenia remontu Pawilonu pod Czterema Kopułami, siedziby jednego z oddziałów Muzeum Narodowego: 

Wielkim plusem wystaw prezentowanych w Pawilonie pod Czterema Kopułami są towarzyszące im wydarzenia: wykłady i warsztaty. 

Z takich warsztatów skorzystała grupa "Atelier Kultury", działająca w Przestrzeni Trzeciego Wieku, pod kierunkiem Jolanty Podsiadło. 

Członkinie grupy najpierw obejrzały wystawę "Collage - klejone światy", a potem na warsztatach same próbowały robić kolaże. Brawo! Kliknijcie na zdjęcia.

Wystawa będzie czynna do 15 stycznia 2023Anna Chmielarz, kuratorka wystawy, tak o niej mówi:

„Twórcy kolaży chętnie prowadzą grę z widzem, czasem mylą tropy, innym razem rozwiązanie zagadki podają na tacy. Często posługują się fragmentami reprodukcji ikonicznych dzieł sztuki, tworzą niesamowite miejsca, aranżują niecodzienne spotkania. Tu wszystko jest możliwe, a granice wyznacza jedynie wyobraźnia twórcy i widza”.

Wirtualna Kultura nie ma doświadczenia z robieniem kolaży. Brała kiedyś udział w warsztatach o "mapie marzeń". Tak jak kolaże potrzebne były stare gazety, klej i nożyczki:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz