czwartek, 24 listopada 2022

Muzeum Pana Tadeusza zaprasza na warsztaty i wystawy

Wirtualna Kultura bardzo dobrze czuje się w salach Muzeum Pana Tadeusza. Bywała w nim na spotkaniach autorskich, koncertach oraz na warsztatach literackich i malarskich. Jest co wspominać. Dlatego od czasu do czasu zagląda na internetowe strony Muzeum, żeby się dowiedzieć, co ono proponuje nowego osobom dorosłym, seniorom. 

1. W grudniu 2022 niezwykła okazja poznania smaków Pana Tadeusza na warsztatach kulinarnych z biesiadą i wykładem o dawnej kuchni polskiej z czasów stanowiących tło "Pana Tadeusza":  

"Uczestnicy dowiedzą się, które pomysły kulinarne opisane w „Panu Tadeuszu” przez Adama Mickiewicza warto wprowadzić w dzisiejszą codzienność. Motywem przewodnim będzie oczywiście wigilia Bożego Narodzenia. Być może zainspirujemy uczestników do Wigilii à la „Pan Tadeusz”...?"


2.
 Następna gratka to warsztaty "Sztuka rysunku relaksacyjnego" - "Bajecznie kolorowy prezent"
  • kliknijcie: "Sztuka rysunku relaksacyjnego"
  • warsztaty "Bajecznie kolorowy prezent"
  • 10 grudnia 2022 (sobota), godz. 16.00
  • zapisy od 20 listopada: zapisy@ossolineum.pl
"W zabytkowych przestrzeniach muzeum poszukamy inspiracji do stworzenia ornamentów z powtarzalnym motywem. Tym razem samodzielnie kreowane wzory posłużą do wykonania zakładek, kartek świątecznych i innych unikatowych prezentów, które można podarować komuś bliskiemu."

3.  Ciąg dalszy warsztatów rysunku będzie w styczniu 2023: 
  • kliknijcie: "Sztuka rysunku relaksacyjnego"
  • 21 stycznia 2023 (sobota), godz. 16.00
  • warsztaty "Spontanicznie i karnawałowo"
  • zapisy od 20 grudnia: zapisy@ossolineum.pl
"Podczas styczniowych warsztatów odwiedzimy część ekspozycji poświęconą kulturze romantyzmu, aby usłyszeć o tradycji salonów artystycznych. Pozostając pod wpływem tych inspiracji, przy akompaniamencie muzyki, spróbujemy swoich sił w tworzeniu spontanicznych wzorzystych, kolorowych kompozycji w oparciu o samodzielnie namalowane abstrakcyjne obrazy."


4. 
Kolejna bezpłatna propozycja towarzyszy wystawie czasowej "Drukarze i romanse"

Dodatek. Wpisy na blogu o wydarzeniach w Muzeum Pana Tadeusza z udziałem Wirtualnej Kultury

Uwaga. Zdjęcia kolorowej jesieni przysłała Irena ze Szczepina.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz