niedziela, 27 listopada 2022

Zamek ze sztuką

Dzięki Ani, nowej czytelniczce bloga, Wirtualna Kultura pochmurne sobotnie przedpołudnie spędziła na podziwianiu prac w Centrum Kultury Zamek w Leśnicy. Prace można oglądać od 25 listopada 2022 do 8 stycznia 2023. Wstęp wolny. 

"Koncepcja wystawy „Kalejdoskop splotów” skupia się na zaprezentowaniu szeregu możliwości plastycznych, jakie daje tkanina artystyczna. Każdy artysta biorący udział w wystawie prezentuje inną technikę pracy z tkaniną. 

Zwiedzający zostają zabrani w intymną podróż do krainy batiku, różnorodnych – często samodzielnie wypracowanych technik tkackich, filcowania wełny, dziergania na szydełku, miękkiej rzeźby, wykorzystania włókien z recyklingu. Istny kalejdoskop splotów, kolorów i wzorów."

Wirtualna Kultura żałowała, że nie wzięła lupy, żeby dokładnie obejrzeć nitki i niteczki. Zazdrościła artystom pomysłowości. Jak się ogląda dzieła na wystawie, to wszystko wydaje się proste, ale jak na to "proste" wpaść???Wystawę „Kalejdoskop splotów” przygotował Związek Polskich Artystów Plastyków. Bierze w niej udział wielu artystów:

Maria Białowolska, Lilianna Borowska, Bartosz Burgielski, Dagmara Chotnicka-Świat, Krystyna Dyrda-Kortyka, Aleksandra Gisges-Dalecka, Agnieszka Godszling, Zuzanna Golec Kociołek, Anna Jesinowicz-Nguyen, Agnieszka Cecylia Kazała, Ewa Maria Poradowska-Werszler, Honorata Werszler, Rafał Werszler, Robert Wieczorek.

Na pierwszym piętrze Zamku prezentowane są obrazy amatorki Anny Dmitrewskiej-Kusińskiej, która maluje farbami akrylowymi od 8 lat. Wirtualna Kultura patrzyła i patrzyła, i nie mogła się zdecydować, jakie kolory pasowałby do jej mieszkania:

Wizyta na wystawach w Zamku  miała jeszcze jeden plus - można było pospacerować po parku leśnickim. To samo na Was czeka, jeśli się zdecydujecie na wernisaż prac Krystyny Ptak, który będzie koło Parku im. Tołpy, w Ołbińskim Centrum Aktywności Lokalnej (róg ulicy Wyszyńskiego i Prusa) 28 listopada br. (poniedziałek), godzina 17:30. Wirtualna Kultura już o artystce na blogu wspomniała w marcu 2021:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Tym wpisem zachęciłaś do zwiedzania wystaw. Mnie bardzo zainteresowała wystawa w Zamku.
    Małgosia

    OdpowiedzUsuń