czwartek, 2 marca 2023

Dlaczego doba ma tylko 24 godziny?


Co by było, gdyby doba była dwa razy dłuższa? Wirtualna Kultura dodatkowe godziny przeznaczyłaby na spacery i kulturę lub kulturę i spacery. Coraz częściej okazuje się, że nie może w czymś wziąć udziału, bo już coś innego wcześniej zaplanowała. Takim dniem z nadmiarem propozycji jest, na przykład, dzień 8 marca. Wirtualna Kultura postanowiła zrobić spis wydarzeń, w których nie wiadomo, czy będzie mogła wziąć udział z braku czasu. Może się uda?

1. Teatr Ad Spectatores na terenie Browaru Mieszczańskiego przy ulicy Hubskiej 44-48. Mankamentem są późne godziny spektakli 20ta lub 21sza. Na przykład, 8 marca grają NIEWIADOME 100% NA DZIEŃ KOBIET o godzinie 20tej. Repertuar jest bogaty, spektakle odbywają się w różnych budynkach: 

2. Propozycja Centrum Sektor 3 przy ulicy Legnickiej 65: 16 marca, godz. 18-20, pierwsze spotkanie z cyklu "Spotkania NGO pod parasolką",
 • Bogowie żądają Krwi - Nadprzyrodzony Świat Azteków. 
Wspomnienia z podróży po Meksyku podróżniczki i archeolożki Renaty Faron - Bartels, która opowie o nadprzyrodzonym świecie Azteków. W 1995 r. rozpoczęła swoją przygodę z archeologią Peru, którą kontynuuje do dziś, Jest czynnym archeologiem, jej fascynacją są podróże, a ogromną pasją są dzieje ludów tubylczych obydwu Ameryk, liderka Fundacji Mundus. Zapisy przez formularz


3. W sobotę 11 marca premiera "Fedra, czyli historia flanelowego wstydu", Teatr Układ Formalny z siedzibą w Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39 a (w podwórku), reż. Agata Duda Gracz:
Spektakl jest wynikiem koprodukcji Teatru Układ Formalny oraz Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Muzeum Pana Tadeusza. To opowieść o pewnej teatralnej bufetowej, która w głębi serca czuje sie bohaterką antycznego dramatu. Jest rekomendowany dla widzów dorosłych od 16. roku życia: dym, samobójstwo, przemoc, przemoc seksualna. Następne przedstawienia o godzinie 1912 i 22 marca, 4, 5, 25 i 26 kwietnia

Agata Duda Gracz wyreżyserowała rewelacyjnie w roku 2017 "Makbeta" w Teatrze Muzycznym Capitol - niezapomniane wrażenia:

4. Wirtualna Kultura pamięta o filmach oscarowych. Ostatnio "zaliczyła" film "Tar":
Rewelacyjna rola Cate Blanchett. Film jest bardzo długi: 158 minut, ale nie będziecie się nudzić. Pierwsza jego część pokazuje, jak wygląda od kulis praca dyrygenta i orkiestry, przygotowujących się do nagrania "życiowej płyty". Bardzo ciekawe obrazy prób i rozmów o muzyce. Potem akcja filmu komplikuje się. 


5. W dniach 3, 4 i 5 marca, godzina 19, premiera spektaklu Pantomimy "Niepokój przychodzi o zmierzchu" w Centrum Sztuk Performatywnych / Piekarnia (przy ulicy Księcia Witolda), następne przedstawienia: 9, 10, 11, 12 marca
"Spektakl powstał według scenariusza Roberta Bolesto na podstawie książki Marieke Lucasa Rijnevelda: Niepokój przychodzi o zmierzchu. Książka nagrodzona Międzynarodową Nagrodą Bookera opowiada historię nieumiejętności przeżycia i skonfrontowania się ze stratą. Perspektywa głównej bohaterki, kilkuletniej dziewczynki, stanie się przewodnikiem po świecie fantazji, relacjach z ludźmi i zwierzętami, magii zamkniętej w wiejskim życiu oraz zmaganiu się z dorastaniem w poczuciu wyobcowania i poszukiwania bliskości."

Wpis zdobią zdjęcia z konferencji prasowej z okazji premiery spektaklu  "Niepokój przychodzi o zmierzchu". Wirtualna Kultura z uczestnikami spotkania zobaczyła fragment spektaklu. Na pierwszym zdjęciu jest Agnieszka Charkot, dyrektorka Pantominy, i Małgorzata Wdowik, reżyserka, wraz z przyszłymi widzami. Na przedostatnim zdjęciu są Anna Nabiałkowska, aktorka, i Małgorzata Wdowik. Jak to bywa na konferencjach prasowych, każda z nich udziela wywiadu do innej kamery telewizyjnej.

Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Krysiu, masz rację, doba jest za krótka na wszystkie wydarzenia ósmego marca, w dniu Święta Kobiet. Ja i cała grupa kabaretowa Skoczy-laski występujemy w bibliotece w Rynku o godzinie 17 z programem Waligórski show Jerzego Skoczylasa. Tego samego dnia jest bal w restauracji ZOO.
  Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję.!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki Krysiu. Następne 24 godziny przez 7 dni mamy juz wypełnione :-), ale przyszly repertuar teatralny jest bardzo atrakcyjny.
  Zbyszek B.

  OdpowiedzUsuń