czwartek, 23 marca 2023

Spacer z Ewą Plutą po galeriach artystycznych 29 marca 2023

Kolejny Senior ART Walk z Ewą Plutą po dwóch galeriach, darmowy. Zbiórka 29 marca o godzinie 16tej pod galerią Mieszkanie Gepperta, przy ulicy Ofiar Oświęcimskich 1. 

Odwiedzimy dwie wystawy w dwóch różnych galeriach: 

"pokaz rysunkowych prac nestorki wrocławskiej sztuki Anny Szpakowskiej-Kujawsiej oraz projektu dźwiękowego przedstawicielki młodego pokolenia Edki Jarząb.

To zapis pandemicznej rzeczywistości. 20 marca 2020, w dniu ogłoszenia w Polsce stanu epidemii, Anna Szpakowska-Kujawska wykonała pierwszy rysunek z cyklu „Rysunki z pandemii”, który realizowała przez kolejne miesiące lockdownu. Większość z tworzonych niemal codziennie przed zachodem słońca rysunków przedstawia widok z jednego z okien domu artystki.

Natomiast mieszkająca w Sokołowsku Edka Jarząb proponuje przestrzenną kompozycję dźwiękową, dla której pretekstem jest nieprzerwane wydobycie melafiru w Górach Suchych w kopalni Rybnica Leśna. Oprowadzać nas będzie kurator Michał Bieniek.
"
"ekspozycja o formach spędzania czasu wolnego w okresie socjalizmu z kultową wrocławską fabryką w tle. W opowieści o Państwowej Fabryce Wagonów „Pafawag” organizatorzy/organizatorki koncentrują się na koncepcie równowagi między pracą a odpoczynkiem.

Prezentowane na wystawie pamiątki, pochodzące zazwyczaj z prywatnych zbiorów pracowników, są jednymi z niewielu zachowanych materiałów oddających ducha projektowania w tamtych czasach. W kontekście wystawy stały się podstawą do snucia opowieści o humanizacji pracy i jej wizualnych przejawach. Po wystawie oprowadzi nas jej kuratorka Iwona Kałuża
."

Uwaga. Zdjęcie przysłał z Karpacza Andrzej.
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz