piątek, 24 marca 2023

Nauka kontra wiosna


Czytelnicy przysyłają Wirtualnej Kulturze zdjęcia potwierdzające, że wiosna już jest. Skoro tak, to gdzie teraz można seniorów spotkać? W parkach, czy raczej na działkach lub w ogródkach przydomowych? Teraz prawdopodobnie "kultura" schodzi na plan dalszy. Czy to samo spotyka "naukę"? 

Wirtualna Kultura nie zna odpowiedzi na to pytanie, bo nie ma ogródka i kwiatów na balkonie nie hoduje. Co więcej, w jej duszy wiosna jeszcze nie gra. Dlatego nadal zachęca swoimi wpisami na blogu do:   

  • zwiedzania wystaw
  • chodzenia do teatru
  • słuchania wykładów.
Zostało jeszcze "wirtualne uczenie się", na przykład, poprzez słuchanie Radia naukowego, czyli zbioru naukowych podcastów:

publikowanych w Internecie przez Karolinę Głowacką, która o sobie pisze tak

"Nazywam się Karolina Głowacka, jestem dziennikarką. Podcast Radio Naukowe to moje wymarzone miejsce w Internecie, w którym wykorzystuję całe zdobyte profesjonalne doświadczenie. Pracuję w mediach od niemal 15 lat, głównie na antenie TOK FM. To w tej redakcji zaczynałam jako speszona studentka pierwszego roku na Uniwersytecie Warszawskim."

Cel radia naukowego: 

"O nauce z naukowcami – to proste hasło przyświeca działalności Radia Naukowego. Tutaj znajdziecie wywiady na najciekawsze tematy ze świetnej klasy specjalistami z polskich uczelni i instytucji badawczych.

Oto przykłady podcastów naukowych, losowo wybranych - ich różnorodna tematyka robi wrażenie:

Dodatek. Wirtualna Kultura popularyzowała już wykłady na Studium Generale, działającym w Uniwersytecie Wrocławskim. Teraz przyszedł czas na Wrocławską Politechnikę i Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe, wykład otwarty, czyli dla każdego, prof. Joanny Rymaszewskiej z Uniwersytetu Medycznego "Zdrowie Psychiczne w rękach neuronauki i naszych własnych" (kliknijcie na zdjęcie obok),

Uwaga. Pierwsze zdjęcie przysłała Ola.  

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. ❤️Depresja, ten wykład mnie ciekawi.!!!! Dziękuję.!!!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawe linki!

    OdpowiedzUsuń