środa, 1 marca 2023

Wirtualna Kultura na konferencjach dla prasy

Jeden z redaktorów Gazety Senior uświadomił Wirtualnej Kulturze, że ona jest "prasą" , skoro publikuje artykuły w gazecie. Dlatego powinna chodzić na "konferencje dla prasy". 

No i stało się. W poniedziałek, 27 lutego 2023, Wirtualna Kultura wybrała się na konferencję prasową z okazji weekendu otwarcia "Impart Centrum" w dawnej siedzibie filharmonii przy ulicy Piłsudskiego. Dzięki temu ona już wie, jak wygląda nowa siedziba i na które koncerty weekendu otwarcia 3-5 marca nie ma już biletów! 

Relacja z konferencji prasowej jest już na internetowych stronach Strefy Kultury Wrocław: 


Bilety na weekend otwarcia i inne wydarzenia w marcu w "Impart Centrum" i Firleju można kupić tutaj:
Uważni czytelnicy bloga zapewne pamiętają, że Wirtualna Kultura o "Impart Centrum" już pisała:


W "konferencji prasowej" udział wzięli: Olga Nowakowska (dyrektor Strefy Kultury Wrocław), Jerzy Pietraszako (dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Wrocławia), Bartłomiej Świerczewski (dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Wrocławia) - kliknijcie na miniaturę zdjęcia. 

Remont "Impart Centrum" przeprowadzono w rekordowym tempie - tylko 2,5 miesiąca (kliknijcie raz jeszcze na pierwszy link). Jest nowa powiększona scena, oświetlenie, reflektory ledowe, kurtyna, multimedialny ekran, ... Jeszcze co nieco zostało do zrobienia - poprawa akustyki. 

Olga Nowakowska wspomniała, że wybór nazwy nowej siedziby Impartu nie był łatwy. Zgłoszono aż 38 propozycji, a wśród nich "Impart 19" - z powodu adresu Piłsudskiego 19. Wirtualna Kultura odetchnęła z ulgą, że tej nazwy nie wybrano. "19" źle się jej kojarzy z pandemią covidową.

Była też mowa o innych planach Strefy Kultury, w tym o Festiwalu Jazz na Odrą i wykorzystywaniu placu przed "starym Impartem".

Po konferencji prasowej Wirtualna Kultura dostała ze Strefy Kultury  mail "materiałami dla prasy", w tym zdjęcia, które wykorzystała w tym wpisie. Kto uwierzy, że Urszula Dudziak zawita do Wrocławia i "Impart Centrum" z okazji 80tych urodzin (kliknijcie na pierwsze zdjęcie). Biletów na jej koncert już nie ma.

Uwaga. 28 lutego Wirtualna Kultura była na konferencji prasowej z okazji premiery 3 marca nowego spektaklu Pantomimy w Centrum Sztuk Performatywnych / Piekarnia (przy ulicy Księcia Witolda) 
O tym będzie inny wpis na blogu.
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Fajnie, że będziesz uczestniczyć w konferencjach prasowych. Jeszcze więcej informacji dla nas, czytelników bloga.
    Małgosia

    OdpowiedzUsuń
  2. No, brawo.!!!!!!!!!!! Dziękujemy.!!!!!!!!! ♥️

    OdpowiedzUsuń