środa, 24 stycznia 2024

Kolędowy weekend


W każdy weekend we Wrocławiu są dziesiątki wydarzeń. Od nadmiaru propozycji boli głowa, bo trudno się zdecydować. Jak już wiecie w piątek, 26 stycznia, Wirtualna Kultura wybiera się do Ośrodka Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15, na spektakl Kobietostanu "Chłopaki. Prawo głosu",

Zaplanowała to jeszcze w grudniu, gdy była w BarBarze na konferencji "Zmiany wzorców męskości – jak włączać w równość chłopaków i mężczyzn?"

W sobotę, 27 stycznia 2024, o godzinie 18 mogłaby się wybrać na koncert kolęd Cantores Minores Wratislavienses w Oratorium Marianum (gmach główny Uniwersytetu). Chórem dyryguje prof. Tadeusz Zathey, Koncert prowadzi prof. Jan Miodek. Wstęp wolny.

W piątek lub sobotę o godzinie 18 mogłaby w Piekarni (Centrum Sztuk Performatywnych, Księcia Witolda 62) obejrzeć  "Balkony - pieśni miłosne" w reżyserii Krystian Lupy, ale bilety są od 50 do 120 zł. (?)

Za to w niedzielę, 28 stycznia, o godzinie 19 w kościele na Popowicach (ul. Ojców Oblatów 1, Kościół Maryi Panny Królowej Pokoju) będzie "Hej kolęda, kolęda". Wstęp wolny.
Wystąpią:
 • Chór Con Grazia z Czastar 
 • Chór Cantiamo Tutto z Wrocławia 
 • Chór Con Passione z Wrocławia
 • Reprezentacyjny Chór Akademii Wojsk Lądowych z Wrocławia 
 • Orkiestra Sebastiana Sikory z Wrocławia
 • Magdalena Błaziak - sopran
 • Sebastian Sikora - dyrygent
 • Przygotowanie chórów: Sebastian Sikora, Ksenia Sun Andronova, Maciej Wojciechowski
 • Organizatorem koncertów jest Polskie Stowarzyszenie Animatorów Kultury "Kulturalny Koneser" (Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury).

Dwa dni później 30 stycznia, godzina 19, Stowarzyszenie "Kulturalny Koneser" zaprasza na ostatni koncert kolęd tej zimy w wykonaniu chóru Cantiamo Tutto w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, plac Świętego Krzysztofa 1.

Do 2 marca w ZOO można oglądać wystawę świateł Garden of Lights - Dzika Afryka, prezentującą najbardziej rozpoznawalne gatunki zwierząt tego kontynentu w nowym, multimedialnym wydaniu.
Cena biletu dla seniora: 32 zł. Wystawie towarzyszą darmowe pokazy iluminacji świątecznej  na Pergoli koło Hali Stulecia:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

 1. Jak zawsze mnóstwo bardzo ciekawych propozycji. Dziękujemy za wiadomości. Pozdrawiam. Irena za Szczepina

  OdpowiedzUsuń