piątek, 19 stycznia 2024

Spotkanie z Kosem - propozycja Panoramy RacławickiejWirtualna Kultura Kosa jeszcze nie widziała, bo jego oficjalna premiera jest dopiero 26 stycznia br. 

Fragment opisu filmu z FilmWeb:

"Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko (Jacek Braciak), który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo (Jason Mitchell). 

Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin (Robert Więckiewicz), który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. 

W tym samym czasie młody chłop, Ignac (Bartosz Bielenia), szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego (Andrzej Seweryn), który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. ..."


Muzeum Narodowe we Wrocławiu w dniu premiery, czyli 26 stycznia, organizuje w Panoramie Racławickiej spotkanie z twórcami filmu. Oto szczegóły:

Spotkanie z twórcami filmu „Kos”

26 stycznia 2024 (piątek), g. 10:30

Muzeum „Panorama Racławicka”, ul. J.E. Purkyniego 11

Wstęp wolny

Muzeum „Panorama Racławicka” zaprasza na spotkanie z reżyserem filmu „Kos” Pawłem Maśloną
i aktorem wcielającym się w postać Ignaca, Bartoszem Bielenią.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję poznać kulisy powstawania dramatu, który zdobył aż dziewięć nagród na ubiegłorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Złotego Lwa dla najlepszego filmu.

Wspólnie przeniesiemy się do roku 1794, by odnaleźć odpowiedź na pytanie, w jaki sposób historia inspiruje dzieła malarskie i fabularne.

Film trafi do kin 26 stycznia. Zachęcamy do wizyty w Muzeum „Panorama Racławicka” i udania się na seans!

Uwaga. Zdjęcie zrobił Łukasz Bąk.

Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Basia Kiela
    Dzięki za info. Będę na spotkaniu. Pozdrawiam Krysiu

    OdpowiedzUsuń
  2. Krysiu dzięki za informację. Jesteś nie zawodna. 👍

    OdpowiedzUsuń