czwartek, 18 stycznia 2024

Podziękowania za działania na rzecz wrocławskich seniorów - spotkanie w RatuszuCzy wiecie, co najbardziej cieszy Wirtualną Kulturę? To są sukcesy osób, które zna, o których słyszała, o których pisała na blogu itp. Wczoraj w Ratuszu Jacek Sutryk, Prezydent Wrocławia, dziękował wielu osobom (około 40tu?) za działania na rzecz wrocławskich seniorów. Relacja Macieja Wołodko z tego wydarzenia i ponad sto zdjęć Tomasza Hołoda są na portalu Wrocławia:

Dwa pierwsze zdjęcia z tego wpisu są z portalu. Wirtualna Kultura dostała dużo zdjęć od innych osób. Może da je do galerii zdjęć na blogu.Wśród osób, którym Jacek Sutryk dziękował,  znalazł się Bolek Lang, prowadzący od lat Salonik Trzech Muz: 
Krzysztof Strecker - to dzięki niemu seniorzy m.in. balują,
Jadwiga Gałęcka, liderka seniorek na Nadodrzu - Wirtualna Kultura śledzi ją na Facebooku,
Helena Grzybowska, Ambasadorka Seniorów, liderka Klubu Seniora Jantar na Szczepinie - Wirtualna Kultura zna ją ze spacerów noworocznych: 
Andrzej Gaszewski, król nad królami, Ambasador Seniorów - Wirtualna Kultura podziwia jego aktywność od lat, o czym możecie na blogu przeczytać, na przykład:
Barbara Zalewska, pisarka z dużym poczuciem humoru. Wirtualna Kultura poznała ją w Atelier Kultury w Przestrzeni Trzeciego Wieku, gdzie Basia m.in. prezentowała swoją twórczość:
Patryk Kowalski, uwielbiany przez tłumy seniorek w wrzosowych koszulkach. To on z nimi tańczy zumbę we wrocławskich  parkach -  na spotkaniu w Ratuszu dostał najwięcej braw.
Jarosław Zawartko - głowa bardzo muzykalnej rodziny, wszyscy w niej wspaniale śpiewają, na przykład:
To on rozpoczął spotkanie w Ratuszu piosenkami z młodości Wirtualnej Kultury. To niewątpliwie wpłynęło pozytywnie na atmosferę wydarzenia. Wirtualna Kultura rozmarzyła się.   

W Ratuszu Wirtualna Kultura poznała Annę Litwin, psycholożkę, która pomaga seniorom na konsultacjach w Przestrzeni Trzeciego Wieku, oraz Joannę Leszkiewicz, która uczy seniorów języka angielskiego. Ania i Joanna podziękowania od Jacka Sutryka też dostały. Ucieszyło to bardzo ich fanki, a do nich należy Ania, która towarzyszyła Wirtualnej Kulturze - robiła m.in. zdjęcia. 

To bardzo sympatyczne wydarzenie współorganizował zespół Przestrzeni Trzeciego Wieku, któremu i Jacek Sutryk, i licznie zgromadzeni seniorzy podziękowali. Dalszy ciąg był piętro niżej, gdzie na wszystkich czekały ciasteczka i kawa. Była to okazja do zawierania nowych znajomości i podtrzymywania starych. Wirtualną Kulturę rozpoznał ktoś, kto jej nie widzial chyba 20 lat. Czyżby czas się dla niej zatrzymał?


Kliknijcie na miniatury zdjęć. Na ostatnim jest róża, którą Wirtualnej Kulturze wręczył Jarosław Krauze, radny miasta Wrocławia, bo Wirtualna Kultura też dostała podziękowania. Z okazji zaproszenia do Sali Wielkiej w Ratuszu, w imieniu Prezydenta Wrocławia, wyciągnęła z szafy sukienkę, którą kupiła w grudniu 2019 z powodu pewnego wydarzenia na Ołbinie, zorganizowanego przez Żółty Parasol: 
Krystyna - Wirtualna Kultura

26 komentarzy:

 1. No bardzo trafione podziękowania dla ciebie. Jesteś moją ulubioną Seniorka we Wrocławiu!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje.!!!!! Wspaniała uroczystość.!!!!! No i ta kreacja i ta figura.!!!!! 👏👏👏👏😘

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo Krysiu, jak najbardziej należy Ci się ta nagroda za twoją pracę, za poświęcenie, za wszystkie informacje jakie nam przekazujesz! Congratulations to You.

  OdpowiedzUsuń
 4. Krysiu, gratulacje!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Krysiu.Gratulacje za wyróżnienie Ciebie i Twojego zaangażowania na rzecz seniorów.Zasłużyłaś na to🌹💖

  OdpowiedzUsuń
 6. Krysiu, gratulacje!!! Cieszę się, że Twoja działalność została po raz kolejny doceniona! Brawo! Paweł

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję serdecznie Krysieńko,
  Jakie to miłe że bywasz naszym przedstawicielem na różnych ważnych wydarzeniach. Tobie jak nikomu innemu takie zaproszenie jest właściwie. Tak uważam i sądzę że wyrażam opinie wielu, wielu ludzi. Wyglądasz bardzo stosownie i bardzo pięknie. Przytulam Serdecznie Ciebie i wszystkich, którzy myślą podobnie. Pozdrawiam Majka Stanek

  OdpowiedzUsuń
 8. Serdecznie gratuluję i mocno ściskam.
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak najbardziej zasłużone podziękowania, sukienka super, pozdrawiam serdecznie Pani Krysiu 🌹Ola

  OdpowiedzUsuń

 10. Kto ja nie Ty Krysiu zasługujesz na gratulacje i podziękowanie, robisz kawał dobrej roboty. Piszesz o wydarzeniach o których dowiaduję sie właśnie od Ciebie.
  Sukienka elegancka, zawsze warto coś mieć na specjalne okazje.
  Pozdrawiam serdecznie. Alicja.

  OdpowiedzUsuń
 11. Krysiu, gratulacje. Ogromne podziękowania dla Przestrzeni Trzeciego Wieku za tak wspaniałą inicjatywę i oprawę oraz za gościnę Prezydenta Wrocławia, który ugościł wszystkich wyróżnionych i zaproszonych gości. To daje nam wszystkim satysfakcję i energię do dalszego działania. Jeszcze raz wszystkim wyróżnionym gratuluję i pozdrawiam. Andrzej

  OdpowiedzUsuń
 12. Krysiu jeszcze raz gratulujemy. To piękne że jestes w grupie seniorów ktorzy dzielą się sobą z innymi i poświęcają swój czas aby zarażać swą pasją i poprzez czyny przeciwdziałają samotności.
  Relacja jak zawsze intetesująca bardzo trafna i rzetelna.
  Dowodzisz również, że w kobiecej szafie znajdzie się zawsze coś, co pozwoli wygladać jej zjawiskowo.

  OdpowiedzUsuń
 13. Kochani Czytelnicy, dziękuję, dziękuję, dziękuję.

  Miesiąc temu pewna pisarka, felietonistka, feministka napisała "Właściwie o kobietach po 70. roku życia nie ma sensu pisać, ponieważ są to osoby w naszym społeczeństwie nieistniejące, czy może lepiej: takie, o których najchętniej myślimy jako tych nieistniejących...". Wkrótce napiszę kim ta pisarka jest i co o tym myślę. Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, nic dodać, nic ująć. W jakim wieku jest ta felietonistka, nie sądzę, żeby była przyjazna seniorom 70+, których większość czyta ten blog.

   Usuń
  2. Jest w wieku 40+. Krystyna

   Usuń
  3. Szkoda, że ta felietonistka nie chodzi na basen, nie jeździła na wycieczki dla seniorów, wtedy zobaczylaby, ile nieistniejących seniorów 70+ uczestniczy w imprezach.

   Usuń
  4. Przede wszystkim ogromnie gratuluje Krysiu zasłużonego podziękowania🌺🌼Gdyby Ciebie nie było kto pilnowałby spraw seniorskich we Wrocławiu? Jesteś nam niezbędna.
   Odnośnie przytoczonego artykułu - mam wrażenie że właśnie autorka myśli odwrotnie niż pisze i daje wyraz temu że należy pisać i myśleć o kobietach 70+. Napisała to zaczepnie, aby zwrócić uwagę na problem społeczny.

   Usuń
  5. To przykre ze ktoś tak myśli chyba że mówi to po to by sprowokować dyskysje. Już nie mogę się doczekać.🤔

   Usuń
 14. Zgadzam się z komentarzami ostatnimi, ale dobrze że napiszesz Krysiu więcej o tej pani (????). Jestem zadziwiona i zdegustowana stanowiskiem i poglądami tejże. Chętnie dowiemy się o niej więcej, tzn kim jest, dlaczego uważa tak jak Krysiu sugerujesz itd... Chętnie podyskutujemy z tą osobą. Zmierzymy się z jej argumentacją...
  Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń
 15. Basia Kiela
  Mam propozycję, może zaprosimy tą panią (feministke) na spotkanie z "nieistniejacymi" I porozmawiajmy o współczesnych seniorach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo dobry pomysł, ale nie sądzę aby był przyjęcia dla kogoś z poglądami eliminującym i nas tj seniorów 70 plus...

   Usuń
  2. Majeczko, warto spróbować i zaprosić, może pani feministka się odważy i przyjmie nasze zaproszenie !👩‍👩‍👧‍👧

   Usuń
  3. ...spróbować zawsze warto. Ciekawe co ,, pisząca " pani na to. Basiu, pozdrawiam 🌹 ms

   Usuń
 16. Krysiu Tobie te podziękowania należą się po stokroć. Jeszcze raz gratuluję. 👍🙋‍♀️

  OdpowiedzUsuń
 17. Krysiu, wielkie gratulacje. Uwielbiam Ciebie i Twoje komentarze. Ewa

  OdpowiedzUsuń