czwartek, 4 stycznia 2024

Co Wirtualna Kultura chce "zaliczyć"?


Wirtualna Kultura bardzo dziękuję za komentarze do poprzedniego wpisu. Nie sądziła, że jej rozterki odbiją się takim echem wśród czytelników bloga: 

Może kiedyś da się zorganizować "zlot nad Odrą" miłośników wirtualnej kultury, czyli tej w Internecie. Miło byłoby Was wszystkich poznać.

Wirtualna Kultura liczy na to, że wcześniej spotka czytelników bloga na którymś z poniższych wydarzeń: 

 • 26 stycznia 2024, godz.19, spektakl Kobietostanu "Chłopaki. Prawo głosu",  Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15, kliknijcie: Bilety
 • 3 lutego 2024 ponowna prezentacja w Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) filmów z autorskimi narracjami Doroty Masłowskiej (godz. 18, Wilczyca) i Agnieszki Wolny-Hamkało (godz. 16, Zabić tę miłość), kliknijcie: Festiwal korelacje


Uzasadnienie, dlaczego warto się wybrać na te wydarzenia.

Ad 1. Po obejrzeniu Koncertu Galowego Nagrody im. Sacharowa zatytułowanego "Z Miłości do Wolności":
apetyt Wirtualnej Kultury na artystów z Capitolu wzrósł. Słuchanie muzyki lekkiej nie wymaga wysiłku, jest przyjemne.

Ad 2. Wirtualna Kultura dobrze się czuje w Muzeum Architektury. Mile wspomina, na przykład, wystawę prac Lva Sterna: 
Temat nowej wystawy jest bardzo intrygujący. Uwaga. Muzeum Architektury kontynuuje w tym roku projekt "Spotkajmy się w mieście". Najbliższe wydarzenia już 10 i 12 stycznia.

Ad 3. Wirtualna Kultura zna prof. M. Kocura tylko z Internetu i opowiadań innych osób. Kiedyś w ramach zajęć  napisała recenzję recenzji prof. Kocura., kliknijcie: Wirtualna Kultura na warsztatach w Pantomimie - wpis na blogu.  Może uda się jej o tym z nim porozmawiać. Zobaczymy. 

Ad 4. Każdy czytelnik bloga chyba wie, że Wirtualna Kultura jest wielką fanką Agnieszki Bresler. Kto jeszcze? Ona już widziała trzy spektakle: 
Zostały jej jeszcze "chłopaki". Będzie to okazja do porozmawiania o ostatnim wielkim sukcesie 
Kobietostan, czyli Agnieszka Bresler i Iwona Konecka, odebrał w Teatrze Ochoty 16 grudnia nagrodę im. Haliny Machulskiej 2023 za:

"poszerzanie obszarów oddziaływania teatru społecznie zaangażowanego; za odwagę i determinację w docieraniu do miejsc społecznego wykluczenia, by poprzez teatr i sztukę działać na rzecz inkluzji; za tworzenie teatru przyjmującego każdą ludzką historię, ufającego człowiekowi i spotykającego się z nim na konkretnym etapie jego drogi, budującego na potencjale, łamiącego stereotypy, trenującego w empatii. 

Nagroda to także uznanie dla pierwszego w Polsce ośrodka sztuki na terenie zakładu karnego - Centrum Sztuki Osadzonych – i organizację Festiwalu Sztuki Osadzonych oraz przygotowanie kadry zapewniającej ciągłość działań."

Ad 5. Wiadomo było, że  po obejrzeniu w grudniu filmu "Wilczyca" z narracją Doroty Masłowskiej, Wirtualna Kultura nie przegapi okazji, by obejrzeć "Trzeba zabić tę miłość" z narracją Agnieszki Wolny-Hamkało - drugi film prezentowany w ramach Festiwalu Korelacje: 
Wy możecie 3 lutego obejrzeć oba filmy.

Uwaga. Na pierwszym zdjęciu Fredro przygląda się Jarmarkowi z góry. Kliknijcie. Tak było 1 stycznia 2024.
Krystyna - Wirtualna Kultura 

3 komentarze:

 1. Wstaję rano, czytam blog Wirtualnej Kultury i wszystko wiem.!!!!!!!!! Dziękuję Krysiu. ❤️

  OdpowiedzUsuń
 2. Wierzę Krysiu, że wszystko zaliczysz, a ja niezdarnie podążam zak Tobą. Wczoraj zaliczyłam muzeum współczesne. Pozdrawiam 🌹

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wiarę w moją determinację. Dam znać, co "zaliczyłam". Krystyna

   Usuń