Na Facebooku Żółtego Parasola można przeczytać taki apel:
PAKIET DLA OŁBINA
- Rada Osiedla Ołbin,
- Sp1 Wrocław ,
- SP 107 Wrocław ,
- Szkoła Podstawowa nr 84 we Wrocławiu,
- MOPS,
- Biblioteka Grafit - Filia nr 5 MBP we Wrocławiu.
Projekty, które weszły do Pakietu dla Ołbina, możecie zobaczyć na filmie (kliknijcie): Pakiet dla Ołbina. Oto one:
- projekt numer 204, kliknijcie: Projekt 204 - Wymarzony plac zabaw i rekreacji przy SP nr 107 ul. B. Prusa 64
- projekt numer 416, kliknijcie: Projekt 416 - Zieleń to życie – parki kieszonkowe, nasadzenia i zielone zakątki w całym mieście
- projekt numer 206, kliknijcie: Projekt 206 - Skwer dla seniora i juniora - rewitalizacja części Skweru Ludzi ze znakiem "P" - m.in. budowa stolików szachowych, siłowni dla osób starszych i młodzieży, uzupełnienie ławek.
- projekt numer 507, kliknijcie: Projekt 507 - Zabytkowy Ołbin - renowacja kamiennych ławek na Skwerze Ludzi ze znakiem P
- projekt numer 425, kliknijcie: Projekt 425 - Wrocław idzie nad rzekę!.
Zasady głosowania
- Głosowanie jest końcowym etapem wyboru projektów do realizacji w ramach konsultacji społecznych Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.
- Jeśli Prezydent Wrocławia lub Rada Miejska Wrocławia nie postanowi inaczej, głosowanie planowane jest pomiędzy 14 września a 1 października 2018 r.
- W ramach ogłoszonych konsultacji mieszkańcy mogą głosować na wybrane przez siebie projekty: a) w formie elektronicznej, poprzez osobiste wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej wroclaw.pl/wbo; b) w zorganizowanych na terenie miasta punktach konsultacyjnych, na przeznaczonych do tego celu osobiście wypełnionych formularzach.
- Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Wrocławia, który ukończył szesnaście lat.
- Głosowanie na projekty nie jest poddane rejonizacji. Można oddawać głos lub głosy na wybrany projekt (projekty) z dowolnego rejonu. Nie ma obowiązku głosowania na projekty rejonowe występujące w miejscu zamieszkania głosującego.
- Głosowanie jest aktem jednorazowym. Można głosować na maksymalnie 5 projektów: 2 rejonowe, 2 ogólnomiejskie i 1 z kategorii budżetu obywatelskiego na zabytki. Projekty rejonowe nie muszą dotyczyć tego samego rejonu. Głosujący osobiście wybiera po jednym projekcie rejonowym z dwóch różnych progów kwotowych (mały, duży), dwa projekty z puli ogólnomiejskiej i jeden z puli projektów zabytkowych. Nie można głosować na 2, 3 lub 4 projekty z tego samego progu kwotowego.
- Na projekt musi zostać oddanych co najmniej 100 głosów, aby został skierowany do realizacji.
- Wyniki głosowania są podawane do publicznej wiadomości po podliczeniu i weryfikacji głosów oddanych w formie elektronicznej i papierowej, nie później niż do końca października 2018 r.
Lista punktów do głosowania "papierowego" (urny):
- kliknijcie: Lista stałych punktów do głosowania,
- kliknijcie: Mobilne punkty do głosowania - miejsca i terminy
Bardzo dużo informacji o WBO 2018 można znaleźć na serwisie Wrocław Rozmawia, na przykład:
- kliknijcie: Wrocław rozmawia, start WBO 2018
- kliknijcie: Wrocław rozmawia, Wrocławski Budżet Obywatelski 2018.
- kliknijcie: Zasady WBO 2018.
Wirtualna Kultura była kiedyś "Popowiczanką". Zatem nic dziwnego, że interesują ją projekty z Pilczyc, Kozanowa i Popowic Płn. zakwalifikowane do głosowania, kliknijcie: Projekty z Pilczyc, Kozanowa i Popowic Płn. Wśród tych projektów są dwa dotyczące bezpośrednio Popowic (kliknijcie też tutaj: Moje Popo - WBO 2018):
- projekt 136, projekt mały, budżet do 250 tys. zł, kliknijcie: Projekt 136, Zielone płuca Popowic - Polana Popowicka,
- projekt 119, projekt duży, budżet do 750 zł, kliknijcie: Projekt 119, Rewitalizacja fragmentu Parku w sąsiedztwie kompleksu Orbita na Popowicach.
W związku z dwoma popowickimi projektami WBO 2018 na Popowicach jest organizowany "Popozieleniec - piknik sąsiedzki na trawie" 15 września (sobota), godz. 11-14, kliknijcie: Moje Popo - Facebook oraz Popowice Online - Facebook
Krystyna - Wirtualna Kultura
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz