czwartek, 13 września 2018

Pakiet dla Ołbina i WBO 2018

Tym razem Wirtualna Kultura postanowiła zachęcić Was do głosowania na projekty WBO 2018, finansowane z Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Zakończono już drugi etap weryfikacji projektów. Przed nami głosowanie w dniach 14 września - 1 października. Los projektów jest w Waszych rękach.

Na Facebooku Żółtego Parasola można przeczytać taki apel:


PAKIET DLA OŁBINA

Społeczności nasza najlepsza! 14 września rusza głosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Od roku pracowaliśmy nad intergalaktycznym porozumieniem, dzięki któremu Ołbin może zagłosować w sposób jednolity, a co za tym idzie, skuteczny. Głosujcie z nami! Pakiet dla Ołbina, który prezentujemy poniżej poparli wszyscy członkowie Partnerstwa dla Ołbina czyli min. 
To wielka siła, ale każdy głos się liczy. Projekty wybraliśmy starannie, tak aby służyły jak największej ilości osób. Jeśli jednak w jakiejś kategorii planujecie oddać swój głos na inny projekt - prosimy poprzyjcie pozostałe projekty z Pakietu.

Projekty, które weszły do Pakietu dla Ołbina, możecie zobaczyć na filmie (kliknijcie): Pakiet dla Ołbina. Oto one:
Zasady głosowania
  1. Głosowanie jest końcowym etapem wyboru projektów do realizacji w ramach konsultacji społecznych Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.
  2. Jeśli Prezydent Wrocławia lub Rada Miejska Wrocławia nie postanowi inaczej, głosowanie planowane jest pomiędzy 14 września a 1 października 2018 r.
  3. W ramach ogłoszonych konsultacji mieszkańcy mogą głosować na wybrane przez siebie projekty: a) w formie elektronicznej, poprzez osobiste wypełnienie formularza dostępnego na stronie internetowej wroclaw.pl/wbo; b) w zorganizowanych na terenie miasta punktach konsultacyjnych, na przeznaczonych do tego celu osobiście wypełnionych formularzach.
  4. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec Wrocławia, który ukończył szesnaście lat.
  5. Głosowanie na projekty nie jest poddane rejonizacji. Można oddawać głos lub głosy na wybrany projekt (projekty) z dowolnego rejonu. Nie ma obowiązku głosowania na projekty rejonowe występujące w miejscu zamieszkania głosującego.
  6. Głosowanie jest aktem jednorazowym. Można głosować na maksymalnie 5 projektów: 2 rejonowe, 2 ogólnomiejskie i 1 z kategorii budżetu obywatelskiego na zabytki. Projekty rejonowe nie muszą dotyczyć tego samego rejonu.  Głosujący osobiście wybiera po jednym projekcie rejonowym z dwóch różnych progów kwotowych (mały, duży), dwa projekty z puli ogólnomiejskiej i jeden z puli projektów zabytkowych. Nie można głosować na 2, 3 lub 4 projekty z tego samego progu kwotowego.
  7. Na projekt musi zostać oddanych co najmniej 100 głosów, aby został skierowany do realizacji.
  8. Wyniki głosowania są podawane do publicznej wiadomości po podliczeniu i weryfikacji głosów oddanych w formie elektronicznej i papierowej, nie później niż do końca października 2018 r. 
Lista punktów do głosowania "papierowego" (urny):
Głosowanie elektroniczne, kliknijcie: WBO 2018 - formularz do głosowania. Przypominam: głosowanie rusza 14 września!

Bardzo dużo informacji o WBO 2018 można znaleźć na serwisie Wrocław Rozmawia, na przykład:

Wirtualna Kultura była kiedyś "Popowiczanką". Zatem nic dziwnego, że interesują ją projekty z Pilczyc, Kozanowa i Popowic Płn. zakwalifikowane do głosowania, kliknijcie: Projekty z Pilczyc, Kozanowa i Popowic Płn. Wśród tych projektów są dwa dotyczące bezpośrednio Popowic (kliknijcie też tutaj: Moje Popo - WBO 2018):
W związku z dwoma popowickimi projektami WBO 2018 na Popowicach jest organizowany "Popozieleniec - piknik sąsiedzki na trawie" 15 września (sobota), godz. 11-14, kliknijcie: Moje Popo - Facebook  oraz Popowice Online - Facebook
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz