piątek, 7 września 2018

Wropek, Popowicjusz i niebieskie okulary


Wirtualna Kultura się zagapiła i na środowy trening pamięci nie przyszła. Nie wierzyła, że dla seniorów z Żółtego Parasola rok szkolny się zaczął 4 września. Dlatego Ania, ta w niebieskich okularach, jeszcze nie wie, że Wirtualna Kultura też niebieskie okulary ma. To dopiero będzie niespodzianka!

Wirtualna Kultura w niebieskich okularach była na Restaurant Day w Browarach Wrocławskich i nikt jej niebieskich okularów nie zauważył, kliknijcie: Restaurant Day w Browarach Wrocławskich. Widocznie oprawki są za cienkie, zobaczcie pierwsze zdjęcie powyżej, na którym Wirtualna Kultura w Browarach Wrocławskich dumie demonstruje napis, jedząc ciasteczko. Na drugim zdjęciu jest Ania i jej niebieskie oprawki są bardzo dobrze widoczne. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.

Wropek, Popowicjusz i niebieskie okulary. O co może chodzić? Odpowiedź jest prosta. Chodzi o Popowice i Anię, tę od treningu pamięci. Otóż, Ania w niebieskich okularach przysłała ten link:
Tramwaj ma swoją nazwę Maximum i został zbudowany w roku 1901. Jest to wyjątkowy zabytek. Od kilku lat jest remontowany, kliknijcie: Remont tramwaju Maximum. Propozycje jego nowej nazwy można wysyłać do 1 października. 

Ani się wydaje, że "Wirtualna Kultura" jako była "Popowiczanka" powinna wziąć udział w konkursie. Wirtualna Kultura wymyśliła taką nazwę: Wropek. Popowice mają krasnala Popowicjusza, który stoi w geometrycznym środku Wrocławia, kliknijcie: Krasnal Popowicjusz w samym środku Wrocławia. Mogą mieć Wropka.

Jutro, sobota 8 września 2018, od godziny 10 jest dzień otwarty w zajezdni tramwajowej przy ulicy Legnickiej, kliknijcie: Dzień otwarty Zajezdni Popowice. Będzie można zobaczyć Maximuma-Wropka.

Rok temu przed zajezdnią była jakaś wystawa. Niestety Wirtualna Kultura nie pamięta, jaki był temat tej wystawy:


Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz