poniedziałek, 24 września 2018

Czarny piasek na Teneryfie

Pierwszego dnia jesieni Wirtualna Kultura dostała mail ze zdjęciami od Tomka, który spędził wakacje z rodziną na Teneryfie. To była reakcja na jej prośbę o przysyłanie relacji z wakacji. Wirtualna Kultura bardzo się ucieszyła, bo za oknem było szaro i ponuro, a na zdjęciach od Tomka egzotyczna wyspa, na której wielu z Was zapewne było. Czy pamiętacie, ile lat ma smocze drzewo, które jest na zdjęciu obok?

Tomek, stały czytelnik bloga, uwielbia wyspy, plaże i morza. Oto, co napisał o Teneryfie (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć):

"Przepiękna zróżnicowana wyspa, od skał i popiołu wulkanicznego po bujną zieleń, a wszystko za sprawą wysokiego na 3718 wulkanu El Teide. 


Wyspa ma charakterystyczny czarny piasek, który wbrew pozorom wcale nie brudzi - po wyschnięciu nawet na białej koszulce nie zostają żadne ślady. 
Na wyspie jest wiele pięknych miejsc - np. Los Gigantes, czyli klify olbrzymy sięgające ponad 500 m wysokości.


Wrażenie też robi podróżowanie ponad chmurami! Wjeżdżając na wysokość ok. 2000 metrów chmury zostają pod nami i zmienia się roślinność - właściwie znikają drzewa.


Ciekawe jest Smocze Drzewo, które ma już prawie 900 lat. Nazywane także wiecznym drzewem (zobaczcie pierwsze zdjęcie). Na Teneryfie warty odwiedzenia jest także Loro Park, gdzie można obejrzeć ciekawe pokazy orek, delfinów, papug i oczywiście całą masę innych zwierząt.


W wielu miejscach na Teneryfie można nurkować - dzięki namowom Syna spróbowałem, bardzo mi się podobało i chyba złapałem bakcyla :-)

W pobliżu Teneryfy znajduje się inna z Wysp kanaryjskich - La Gomera, którą również warto odwiedzić. Charakterystyczne są dla niej wąwozy, no i można tam zobaczyć dom Krzysztofa Kolumba, w którym mieszkał robiąc sobie przystanek w drodze do Ameryki."


Teneryfa to też piękna przyroda. Czy poznajecie bananowce i aloes?


Postscriptum. Wirtualna Kultura na Teneryfie nie była. To chyba duży błąd, skoro są tam takie widoki - chmury w kolorze kamieni:


Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Krysiu
  to prawda,że to duży błąd, że Wirtualna Kultura nie była na Teneryfie.
  Polecam to nadrobić , ja byłam i do dzisiaj wspominam
  MJ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga MJ, czy aloes odmładza? Jeśli tak, to po kuracji jestem zdecydowana na Teneryfę polecieć, żeby sfotografować chmurki. Mam do nich słabość.

   Krystyna

   Usuń
  2. Tak mówią, że aloes odmładza, ale Wirtualnej Kulturze nic takiego nie jest potrzebne!

   Usuń
  3. Drogi TD, skoro aloes Twoim zdaniem nie jest mi jeszcze potrzebny, to wyprawę na Teneryfę mogę odłożyć na wiosnę.

   Krystyna

   Usuń
  4. Pewnie, że aloes Ci nie jest potrzebny. Ty swoją młodością mogłabyś obdzielić chyba ze 3 inne osoby!
   Tam jest pogoda przez cały rok, więc kiedy się zdecydujesz, to możesz lecieć. Fajnie byłoby się wybrać tam zimą, kiedy u nas zimno, szaro i ponuro, a na Teneryfie 24 stopnie... Ech szkoda, że to tak daleko i tyle kosztuje.

   Usuń
 2. Ja polecam piękną wyspę Fuerteventura.Piękne złote plaże, oryginalna roślinność no i piękną skalistą wyspę Lanzarotte tzw. Wyspą Diabła ze względu na wulkany. Skały przybierają nieraz kolory tęczy przepiękne widoki no i dolina 1000 palm cudo ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie te wyspy są przepiękne. Chyba najbardziej do gustu przypadła mi Fuerteventura: świetny klimat, przepiękne plaże - żyć nie umierać!

   Usuń