czwartek, 6 września 2018

Muzyczna noc z trójkątem w Graficie

Wirtualna Kultura trochę się zdziwiła, gdy zobaczyła, co rok temu jako Popowiczanka na blogu "Popowiczanie" napisała o Brochowie, Ołbinie i Przedmieściu Oławskim, kliknijcie: Dzień trójkąta 2017:

"Program "Sąsiadujemy" rozpoczął się w czerwcu 2017 na Ołbinie, kliknijcie: Sąsiadujemy na Ołbinie. W lipcu był kontynuowany na Brochowie, kliknijcie: Sąsiadujemy na Brochowie. Teraz przyszła pora na Przedmieście Oławskie. 

Na Ołbinie aktywnie pracuje Stowarzyszenie Żółty Parasol i Stowarzyszenie Aktywnych Społecznie Trampolina. Na Brochowie działa fundacja Made in Brochów, a na Przedmieściu Oławskim Fundacja ON WATER i Pracownia Komuny Paryskiej 45.

Co z tego wszystkiego wynika? Popowiczance przychodzi na myśl tylko jedno: stare osiedla wrocławskie biją swoją aktywnością na głowę takie blokowiska jak Popowice. A dlaczego? Może dlatego, że tam jest inna infrastruktura, bo wrocławianie są chyba wszędzie tacy sami. A co Wy o tym myślicie?
"

Ta zeszłoroczna opinia Popowiczanki nic się nie zestarzała. Na tych osiedlach naprawdę bardzo dużo się dzieje. Tytuł tego wpisu to zlepek propozycji na Nadodrzu, Przedmieściu Oławskim i Ołbinie: Muzyczna Noc Nadodrza+ Dzień Trójkąta+ Pikinik rodzinny przed Grafitem.
  • 8 września 2018, godz. 11-15, Piknik rodzinny przed Grafitem, kliknijcie tutaj: Piknik rodzinny przed  Grafitem,
  • 8 września 2018, godz. 11-17, Ołbin w plenerze, warsztaty w siedzibie Żółtego Parasola, kliknijcie: Warsztaty Design Thinking, a 15 września, godz. 11, rodzinny spacer przyrodniczy.
  • 8 września 2018, godz. 11-24, Dzień Trójkąta - poznaj Przedmieście Oławskie, kliknijcie: Dzień Trójkąta,
  • 15 września 2018,  godz. 12-24, Muzyczna Noc Nadodrza, koncerty w wielu miejscach, kliknijcie: Muzyczna noc Nadodrza,
Ad 1. 8 września 2018 po raz czwarty przed biblioteką Grafit przy ulicy Namysłowskiej będzie rodzinny relaks przy lekturze ciekawych książek, warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy przy muzyce, kliknijcie tutaj: Piknik rodzinny przed biblioteką Grafit.

Ad 2. 8 września 2018, siedziba Żółtego Parasola, warsztaty organizuje Fundacja Ładne Historie w ramach projektu "Ołbin w plenerze", kliknijcie: tutaj: Ołbin w plenerze oraz tutaj:  Ładne historie. Rodzinny spacer przyrodniczy 15 września, godz.11, startuje przy Parafii św. Wawrzyńca (przeniesiony z 1 września)..

Ad 3. Dzień Trójkąta 8 września 2018, kliknijcie: Strefa Kultury - Dzień Trójkąta:

"8 września na Przedmieściu Oławskim nikt nie będzie się nudził. Na sobotę (od 11:00 do 23:00) zaplanowano wydarzenia kulturalne w różnych częściach osiedla. Dzień Trójkąta rozpocznie się w ogrodzie Klasztoru Bonifratrów – do zwiedzania zostanie udostępniona na co dzień zamknięta krypta.

Na program złożą się m.in. koncert w Muzeum Etnograficznym, warsztaty, wystawy, spektakl teatralny, a także cztery spacery z przewodnikami – architektoniczny, wyznaniowy, wspomnieniowy i rodzinny. W strefie relaksu ulokowanej u zbiegu ulic Kościuszki i Komuny Paryskiej będzie można odpocząć, porozmawiać z przedstawicielami lokalnych inicjatyw i poznać niezwykłe opowieści mieszkańców. W Świetliku wrocławscy aktorzy przeczytają fragmenty powieści, a wieczorem przy Trafostacji odbędzie się plenerowy pokaz filmowy. 

W dodatku, przez cały dzień miejscowe kawiarnie, restauracje, instytucje będą zapraszać do poznawania swoich wnętrz i ofert, a także do zbierania pieczątek – na najwytrwalszych zwiedzających czekają nagrody. "

Ad 4. Muzyczna Noc Nadodrza 15 września 2018:

"38 wydarzeń muzycznych, 12 godzin. W programie: muzyka klasyczna, jazz, szanty, reggae, tango, folk, rock, house, electro swing, hard core, disco, funky, hip-hop, improwizacje, indie, potańcówk, pieśni w kole, warsztaty muzyczne i taneczne i wystawy."

Rok temu Wirtualna Kultura jako Popowiczanka była na Muzycznej Nocy Nadodrza i była bardzo zadowolona:
Dodatek. Tego nie możemy przegapić 8 i 9 września 2018, bezpłatny dostęp do wielu obiektów kulturalnych i muzeów we Wrocławiu, kliknijcie: Europejskie Dni Dziedzictwa - Wrocław 2018 oraz tutaj: Szczegółowy program.

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Witaj Krysiu, Ja chętnie przyjdę na zwiedzanie ogrodu klasztornego Bonifratrów o 11:OO a później coś jeszcze wybierzemy! Basia
    Relację z" Miedzianki fest" czytam z wielką ciekawością mimo że już kolejny raz ale zawsze cos nowego i ciekawego doczytam. SUPER i dziękuję za te wieści Pozdrawiam i do zobaczenia Basia

    OdpowiedzUsuń