sobota, 15 września 2018

Historia bloga 60+ Wirtualna Kultura


Blog 60+ Virtual Culture powstał w roku 2016 w ramach międzynarodowego projektu 60+ Virtual Culture, realizowanego przez stowarzyszenie Żółty Parasol i finansowanego przez ERASMUS+. Podobne trzy blogi powstały wtedy dla grup seniorów biorących udział w tym projekcie we Francji, Włoszech i Czechach:


Tak wyglądał pierwszy wpis na blogu, a było to 7 listopada 2016: kliknijcie: Rozpoczynamy projekt. Baner wtedy był taki jak na zdjęciu powyżej. Blog prowadzili uczestnicy projektu 60+ Virtual Culture: 60virtualculture, Jadwiga Pa-Smol, Monika Cup i wiga, a później dołączyła do nich Wirtualna Kultura - Krystyna.

Po zakończeniu projektu 60+ Virtual Culture postanowiono kontynuować prowadzenie bloga. Jak widzicie, jego szata uległa zmianie - kolorystyka została dopasowana do strony domowej Żółtego Parasola (kliknijcie): Stowarzyszenie Żółty Parasol - home page.

Na blogu dużo się zmieniło. Są: wyszukiwarka w ramach wpisów, galeria zdjęć, kontakt. Na smartfonach obie kolumny bloga, jedna po drugiej, się wyświetlają, a po kliknięciu na pasek, na którym jest "BLOG", MENU się rozwija.

Zdjęcie Krystyny-Wirtualnej Kultury jest z archiwum Centrum Historii Zajezdnia i było zrobione w trakcie finału projektu "Od matki", kliknijcie tutaj: Pomysłowi - Facebook.

Krystyna -Wirtualna Kultura

3 komentarze:

  1. Kulturo Wirtualna!
    Dzięki serdeczne,że prowadzisz ten blog. Bardzo mi się podoba, jest ciekawy, rzetelny, przydatny. Czytam każdy odcinek. Oby tak dalej!
    Ola

    OdpowiedzUsuń
  2. Im więcej artykułów będzie na tym blogu tym lepiej dla blogu.

    OdpowiedzUsuń