sobota, 15 września 2018

Historia bloga 60+ Wirtualna Kultura


Blog 60+ Virtual Culture powstał w roku 2016 w ramach międzynarodowego projektu 60+ Virtual Culture, realizowanego przez stowarzyszenie Żółty Parasol i finansowanego przez ERASMUS+. Podobne trzy blogi powstały wtedy dla grup seniorów biorących udział w tym projekcie we Francji, Włoszech i Czechach:


Tak wyglądał pierwszy wpis na blogu, a było to 7 listopada 2016: kliknijcie: Rozpoczynamy projekt. Baner wtedy był taki jak na zdjęciu powyżej. Blog prowadzili uczestnicy projektu 60+ Virtual Culture: 60virtualculture, Jadwiga Pa-Smol, Monika Cup i wiga, a później dołączyła do nich Wirtualna Kultura - Krystyna.

Po zakończeniu projektu 60+ Virtual Culture postanowiono kontynuować prowadzenie bloga. Jak widzicie, jego szata uległa zmianie - kolorystyka została dopasowana do strony domowej Żółtego Parasola (kliknijcie): Stowarzyszenie Żółty Parasol - home page.

Na blogu dużo się zmieniło. Są: wyszukiwarka w ramach wpisów, galeria zdjęć, kontakt. Na smartfonach obie kolumny bloga, jedna po drugiej, się wyświetlają, a po kliknięciu na pasek, na którym jest "BLOG", MENU się rozwija.

Zdjęcie Krystyny-Wirtualnej Kultury jest z archiwum Centrum Historii Zajezdnia i było zrobione w trakcie finału projektu "Od matki", kliknijcie tutaj: Pomysłowi - Facebook.

Krystyna -Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Kulturo Wirtualna!
    Dzięki serdeczne,że prowadzisz ten blog. Bardzo mi się podoba, jest ciekawy, rzetelny, przydatny. Czytam każdy odcinek. Oby tak dalej!
    Ola

    OdpowiedzUsuń