czwartek, 20 września 2018

Kabaretowa rewitalizacja koncentracji pamięci

Wirtualna Kultura nie ma wyjścia - musi obrócić w żart wyniki dzisiejszego testu na koncentrację pamięci, który Ania w niebieskich okularach zrobiła na warsztatach z treningu pamięci. Jak mogła dobrze zadanie wykonać, skoro po jej głowie "chodziły" czekoladki, które każdy senior dostał na Koncercie Galowym, kliknijcie: Wrocek Klasycznie dla seniorów?

Nie uwierzycie, wśród cukierków były ulubione pastylki miętowe w czekoladzie. To one spowodowały, że Wirtualna Kultura nie mogła się skoncentrować na przedmiotach, które miała zapamiętać. A były to: guzik, notes, okulary, portmonetka, zegarek, agrafki, korkociąg, kryształ, lokomotywa, komórka, ... Jej myśli biegły do lodówki, do której pastylki miętowe w czekoladzie schowała.

Inne uczestniczki warsztatów wypadły świetnie. Tak pracowały dwie Basie, Grażyna, Jagoda, Lucyna, Danusia, Maria i Krysia pod czujnym okiem Ani w niebieskich okularach:
Wirtualna Kultura dostała od Ani zadanie domowe na poprawę koncentracji. Może dodatkowo skorzysta z porad znalezionych w internecie, kliknijcie: Jak poprawić koncentracja? albo zrobi rewitalizację koncentracji.

Pomysł na rewitalizację koncentracji wziął się z rewitalizacji piosenek. Specjalizuje się w tym kabaret OT.TO. To on był gościem Kabaretu Elita na Galowym Koncercie. Wirtualna Kultura przyszła wcześniej przed koncertem, żeby zrobić zdjęcia Żółtym Parasolkom, które na koncert też się wybrały. Niestety Basia, ta od Zumby, tak szybko biegła, że Wirtualna Kultura nie zdążyła zdjęcia jej zrobić. Zobaczcie jej zdjęcie z maja, kliknijcie: Zumba przede wszystkim. Na szczęście udało się zrobić zdjęcie Monice i Grażynce:


Wirtualna Kultura też została sfotografowana


Na ostatnim zdjęciu Wirtualnej Kulturze towarzyszą wolontariusze, którzy rozdawali czekoladki seniorom przed Koncertem Galowym.

A co było na Koncercie Galowym?  W pierwszej części Jerzy Skoczylas z dwiema solistkami z Capitolu czytał zabawne wierszyki i anegdoty oraz śpiewał piosenki odpowiednie na wieczorową galową porę. W drugiej części wystąpił Kabaret OT.TO. który na początku przypomniał swój słynny przebój "Zasmażkę", kliknijcie: Zasmażka.


Kabaret OT.TO umie się bawić cudzymi przebojami, kliknijcie. Koncert życzeń - film. Występuje już od 30 lat, więc nie mogło zabraknąć piosenki o tym, co wolno do 50 lat i co wolno od 50 lat. Najzabawniejsze było jednak zestawienie fragmentów tekstów  bardzo dobrze znanych polskich piosenek o miłości. Muzyka smętna, a teksty dołujące. Trudno było uwierzyć, że tak można śpiewać o miłości, ale tak się w Polsce śpiewa. Niestety Wirtualna Kultura nie zapamiętała, jakie to były piosenki. Może Wy pamiętacie? Była wśród nich piosenka Ewy Demarczyk.


Na zakończenie Jerzy Skoczylas zaprosił na następne koncerty z serii Klasycznie na Wrocku: 21 października i 18 listopada 2018 na terenie Politechniki Wrocławskiej, kliknijcie: Strefa Kultury Studenckiej PWr, ul. Hoene-Wrońskiego 10, budynek C-18. Zapisy na wejściówki są w biurze Żółtego Parasola lub u Zbigniewa Czekalskiego, 609-145-720, mail: seniorwrocek@wp.pl

Uwaga. Zdjęcia na Koncercie Galowym zrobił "bojurek".

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz