sobota, 22 września 2018

Wakacje Wirtualnej Kultury

W sierpniu Wirtualna Kultura apelowała do Was o przysyłanie relacji z wakacji. Tylko Basia z Gaju zareagowała na tę prośbę, kliknijcie: Basia na wakacjach z wnukami. W kalendarzu jest już ostatni dzień lata, a innych relacji z wakacji nie ma. Dlatego Wirtualna Kultura postanowiła się podzielić z Wami swoimi wspomnieniami z wakacji, tym bardziej, że ostatnio jedna z czytelniczek bloga się zastanawiała, czy Wirtualna Kultura w ogóle na wakacjach była. Tak, była.

 Wirtualna Kultura ma różne zwariowane pomysły, ale bez prawa jazdy na rowerze po morzu jeździć nie będzie. Za to bardzo lubi oglądać, jak inni usiłują to robić. Od 19 lat, co roku w sierpniu, zawody jazdy rowerem po desce na wodzie są w Kołobrzegu w Porcie Jachtowym, kliknijcie:  Jazda rowerem po desce na wodzie - film. Trasa ma 21 metrów, a ostatnia deska ma tylko 16 cm szerokości! Kołobrzeg zawdzięcza to Andrzejowi Szarmachowi, postaci bardzo znanej i lubianej w Kołobrzegu, zasłużonej dla Ligii Morskiej i Rzecznej, która obchodzi 100 lat istnienia.

Tak, tak. Aktywni seniorzy są wszędzie, a wśród nich prawdziwe wilki morskie. Andrzej Szarmach jest na zdjęciu powyżej. Poniżej są zdjęcia z zawodów i pamiątka dla zawodników.  Kliknijcie na zdjęcia, żeby deski na wodzie dobrze zobaczyć.Zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Szanse kobiet i mężczyzn na wygranie są takie same. W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad czterdziestu rowerzystów amatorów kąpieli w morzu. Była dogrywka, bo dwie osoby przejechały trasę bezbłędnie.

Poniżej możecie zobaczyć dwóch innych wilków morskich w koszulkach Ligii Morskiej i Wirtualną Kulturę. Ona wilczycą morską nie jest - koszulki niestety nie ma.


Główne uroczystości z okazji stulecia Ligii Morskiej  i Rzecznej będą 29 września na Zamku Królewskim w Warszawie kliknijcie: Liga Morska i Rzeczna wchodzi w drugie stulecie oraz tutaj: Liga Morska i Rzeczna. Uroczystości uświetnią występy młodzieżowych zespołów artystycznych, w tym kołobrzeskiego zespołu Tirlitonki, kliknijcie:  Tirlitonki - film.

W drodze powrotnej z wakacji Wirtualna Kultura wpadła na kilka dni do Łagowa, kliknijcie tutaj: Pamiątki z wakacji oraz tutaj: Łagów - perła Ziemi Lubuskiej. Tym razem w Łagowie zachwyciła ją ścieżka edukacyjno-rekreacyjna. Do każdego ćwiczenia dobrano odpowiednie stworzenie (zwierzątko). Świetny pomysł. Ćwiczysz i przy okazji poznajesz ciekawe zwyczaje ptaków, owadów itd.


 Z Łagowa jest bardzo blisko do Lubniewic i Parku Miłości, kliknijcie: Lubniewice. Niestety ośrodek, w którym kiedyś pracowała Michalina Wisłocka, jest zaniedbany i słabo widoczny wśród drzew. Wokół pięknego jeziora jest szlak im. Wisłockiej. Wiedzie on przez romantyczny mostek do Parku Miłości, w którym jest Ławeczka Miłości.
Uwaga. Co prawda lato się kończy, ale Wasze relacje z letnich wakacji chętnie na blogu opublikuję.

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz