piątek, 5 kwietnia 2019

Wydmuszka, pisanka i dyngus


Wirtualna Kultura, jako uczestniczka treningu pamięci, z trzech słów: wydmuszka, pisanka, dyngus łatwo ułożyła łańcuch prowadzący do "Wielkanocy". Gorzej jej poszło z orientacją w terenie. Bo jak tu znaleźć przedszkole przy ulicy Gdańskiej koło straży pożarnej, skoro nawet taksówkarz tego nie wiedział? Uratowała ją mała czerwona tabliczka na murze, że wejście do przedszkola jest od ulicy Gdańskiej i od ulicy Nowowiejskiej. W ten sposób znalazła przedszkole, a przy okazji zobaczyła, gdzie się zaczyna ulica Nowowiejska. To w przedszkolu usłyszała o wydmuszkach, pisankach i dyngusie.

Powodem wyprawy do przedszkola była "Biesiada Wielkanocna - Odkrywanie wielkanocnych tradycji", na którą przedszkole zaprosiło seniorów z Żółtego Parasola. Była to jedna z wielu imprez zaplanowanych na rok szkolny 2018/2019, kliknijcie: Kalendarz imprez przedszkolnych.

Przedszkole przy ulicy Gdańskiej jest imienia Polskiego Czerwonego Krzyża,
Od października 2002 r. placówka działa w ramach Wrocławskiej Koncepcji Edukacyjnej, w związku z czym w przedszkolu jest zwiększona ilość godzin zajęć logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej oraz dodatkowo są zajęcia teatralno-plastyczne.

Strony internetowe przedszkola są tak kolorowe jak kolorowe jest samo przedszkole. Gdy się przekroczy jego progi, to od razu widać, że zbliża się Wielkanoc. Kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć.Występy przedszkolaków z różnych grup zgromadziły dumnych rodziców, babcie i dziadków, no i trzy seniorki z Żółtego Parasola. Oprócz Krystyny - Wirtualnej Kultury była Krysia i Lucynka:


Atmosfera była wspaniała. Wszystkim dopisały humory. Wirtualna Kultura nie mogła sfotografować występów dzieci z powodu RODO. Za to sfotografowała ozdoby świąteczne przygotowane przez dzieci pod kierunkiem wychowawców. Na szczęście na internetowych stronach przedszkola są zdjęcia z różnych wydarzeń, kliknijcie: Galeria zdjęć 2018-2019.


Kiermasz świątecznych wypieków i ozdób był w kilku salach. Podziwiając to wszystko, Wirtualna Kultura usiłowała sobie przypomnieć, bezskutecznie, czy występowała kiedyś w swoim przedszkolu. Chyba nie. Pamięta tylko występy szkolne. To wspaniale, że dzieci teraz występują od najmłodszych lat. Sprawia to im radość. Zapewne na długo zapamiętają wierszyki i piosenki o wielkanocnych jajeczkach, odmienianych na różne sposoby. Brawo przedszkole i przedszkolacy!

Na zakończenie posłuchajcie wielkanocnych piosenek w wykonaniu dzieci, ale nie z przedszkola przy ulicy Gdańskiej,


Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz