środa, 10 kwietnia 2019

Słuchowisko wrocławianek - zaproszenie do udziału w projekcie

Jeśli pamiętasz lata 50 i początek lat 60 we Wrocławiu, to projekt społeczny "Słuchowisko wrocławianek" jest dla Ciebie. Koniecznie przeczytaj ten wpis i weź udział w projekcie. Nie zajmie Ci to dużo czasu, a miłych wrażeń będzie moc.

Projekt będzie realizowany w Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej i jest skierowany w szczególności do kobiet, które przyjechały lub były przesiedlone do Wrocławia w latach 1945-1960 lub urodzone i wychowane we Wrocławiu w latach 1945-1955.

Program projektu "Słuchowisko wrocławianek":
 • W ramach projektu będą przeprowadzone dwa warsztaty herstoryczne po cztery godziny dla około 16 kobiet, podczas których uczestniczki warsztatów podzielą się wspomnieniami i doświadczeniami z tamtego okresu. Warsztaty będzie prowadzić Lena Bielska w Centrum Historii Zajezdnia.
 • Następnie z uczestniczkami warsztatów będą przeprowadzone mini audio wywiady, z których powstanie cykl nagrań, które będą zaprezentowane na audio-wystawie w Centrum Historii Zajezdnia. Na wystawie będzie można na żywo porozmawiać z bohaterkami nagrań.

Kalendarz wydarzeń:
 • 26 kwietnia (piątek), godz. 10-14, pierwsze warsztaty herstoryczne,
 • 13 maja (poniedziałek), godz. 10-14, drugie warsztaty herstoryczne,
 • 15 czerwca (sobota), godz. 17, oficjalne otwarcie wystawy.

Zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń):
 • telefoniczne (lub SMS): 691 827 220 do Agnieszki Wywrot, koordynatorki projektu,
 • mailowe: agnieszka.wywrot@gmail.com

Celem projektu jest danie głosu kobietom, nieobecnym i pomijanym w świadomości społecznej.


Lena Bielska jest prezeską Fundacji HerStory oraz trenerką siły i rozwoju.

Wirtualna Kultura poznała Lenę Bielską na warsztatach herstorycznych, które Lena prowadziła w Centrum Historii Zajezdnia w ramach projektu "Od matki" w maju 2018, realizowanego przez grupę Chcemy dobrze.  Lena, i herstoria bardzo się jej spodobały,

Drugi raz spotkała Lenę na warsztatach z WenDo, w ramach projektu "Safety: asertywność i bezpieczeństwo 60+", zrealizowanego przez Ewelinę Seklecką z Fundacji Punkt Widzenia w 2018 roku:

Dlatego zachęca do udziału w projekcie "Słuchowisko wrocławianek". To będą niezapomniane wspomnienia o wspomnieniach.

Uwaga. Zdjęcia wiosenne zrobił Andrzej.
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. chetnie bym wziela udzial ale jetem za daleko

  OdpowiedzUsuń
 2. Irena ze Szczepina11 kwietnia 2019 07:50

  Dzień dobry Krystynko! Doskonały pomysł - "wspomnienia o wspomnieniach". Projekt "Słuchowisko wrocławianek" z pewnością zainteresuje aktywne seniorki. Dziękujemy!Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń