poniedziałek, 29 kwietnia 2019

W szponach muchołówki

Wirtualna Kultura połknęła bakcyla ogrodniczego po grillowaniu na działkach z Żółtym Parasolem w ostatnią sobotę (zobaczcie relację na Facebooku Żółtego Parasola). Dlatego wybrała się w niedzielę na Partynice z cudzymi dziećmi na kiermasz ogrodniczy. O kiermaszu  na terenie Wyścigów konnych wiedziała od "Bojurka".

Dzieci były bardzo przydatne, bo one zawsze coś ciekawego zauważą. Tak się stało i tym razem. Muchołówki w doniczkach przyciągnęły uwagę dzieci. Wirtualna Kultura niestety nie pamięta, czy na lekcjach biologii w szkole o muchołówkach jej mówiono. Mięsożerne roślinki były dla niej zaskoczeniem kliknijcie:  Muchołówka - film (YouTube). Nie chciałaby się znaleźć w ich szponach. Pięknie wyglądają, ale z uścisku już nie wypuszczą, zobaczcie pierwsze zdjęcie.

Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Wrocławianie chętnie kupowali drzewka. Niestety Wirtualna Kultura nie zauważyła mebli ogrodowych, a chciała coś sobie kupić na balkon, który ma rozmiary metr na półtora. Były jakieś kosiarki, ale ona trawy dla konia na balkonie nie ma.


Tereny Wyścigów konnych na Partynicach to świetne miejsce na familijne wypady. Są tam organizowane cykliczne imprezy. Kliknijcie na zdjęcie, żeby program tegorocznych wydarzeń dobrze przeczytać:


Otwarcie sezonu na terenie Wyścigów konnych na Partynicach będzie 5 maja od godziny 13 do 18, kliknijcie: Otwarcie sezonu na Partynicach. Dzień otwarcia poprowadzi Robert Janowski - ten od "jaka to melodia".

Drugiego czerwca będzie Święto Wolności i Ladies Day, itd. Bardzo atrakcyjne propozycje -  przeczytajcie więcej sami: Wyścigi konne, Partynice - strona domowa

Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: