wtorek, 16 kwietnia 2019

Niezbędnik wielkanocny

Tym razem Wirtualna Kultura spóźniłam się. Wielkanocny Kiermasz w Muzeum Etnograficznym już był. Warsztaty i inne kiermasze wielkanocne pewnie też się skończyły. Jedyna nadzieja, że chociaż niezbędnik na święta wielkanocne może się Wam przyda:


W Niezbędniku na święta wielkanocne są informacje o tradycyjnych potrawach, komunikacji miejskiej przed i w czasie Wielkanocy, a także o wydarzeniach kulturalnych i godzinach pracy sklepów. Oto niektóre z informacji podane w niezbędniku:

1. Koncert Wielkanocny w Oratorium Marianum, Gmach Główny Uniwersytetu, 17 kwietnia, godz. 19, bilety 70 zł, miejsca nienumerowane: 

 • kliknijcie: Najlepsza klasyka w najlepszym wykonaniu
 • wykonawcy: Zespół Solistów Ricordanza oraz goście specjalni: Paulina Pfeiffer – mezosopran – Opera Królewska w Sztokholmie, Marika Schönberg – sopran – Opera Narodowa w Berlinie.
By kupić bilet, trzeba wypełnić formularz zamówienia na stronie organizatora. Bilety na koncert można również kupić w kasie przed koncertem w miarę wolnych miejsc lub po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej pod nr. 691-704-119.


2. Komunikacja miejska MPK na Wielkanoc (w tym info o zawieszonych liniach):

3. Duże sklepy - godziny otwarcia:

4. Co włożyć do koszyczka i dlaczego?


Uwaga. To Irena ze Szczepina przysłała Wirtualnej Kulturze zdjęcia z Muzeum Etnograficznego, gdzie kiermasz był w sobotę.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Kultura się spóźniła... Ale my dzięki niej pamiętamy, że nadszedł czas szykowania koszyczków :-). Radosnych Świąt, Wirtualna Kulturo, pogody za oknem i w duszy.
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 2. Olu, bardzo dziękuję za świąteczne życzenia, które są strzałem w dziesiątkę, szczególnie ta "pogoda w duszy".

  Tobie życzę radości z szykowania koszyczka i wspaniałego śniadania wielkanocnego!

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 3. Irena ze Szczepina17 kwietnia 2019 22:19

  Na Święta Wielkanocne przesyłam koszyk pełen świątecznych życzeń wplecionych między wiosenne kwiaty, kolorowe pisanki, baranki, bazie jak śnieg białe. Zbliżający się czas Wielkanocy niech rozbudzi w naszych sercach kwitnącą wiosnę. Niech będzie świątecznie, wiosennie i słonecznie. Wesołych Świąt i smacznego jajka!

  OdpowiedzUsuń