czwartek, 4 kwietnia 2019

Coś na wiosenny weekend


Czy u Was jest już taka wiosna, jak u Bożenki, czytelniczki bloga? Niestety Wirtualna Kultura takich kwiatków nie ma, ale z okna widzi, że świat zmienia się na piękniejszy. Dlatego chciałaby Was zachęcić do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, kliknijcie: Ogród Botaniczny - wydarzenia cykliczne,
  • 7 kwietnia 2019, Wiosenny kiermasz ogrodniczy i porady specjalistów,
  • 28 kwietnia 2019, Magnolie w ogrodzie i kiermasz,
  • 11-19 maja 2019, Kolorowe balkony i tarasy, kiermasz roślin balkonowych,
  • 26 maja 2019, Inauguracja roku roślin chińskich,
  • 22 czerwca, Noc świętojańska.

Wiosenne noce też mają swój urok. Może chcecie spędzić jedną z nich u humanistów? Jeśli tak, to zróbcie to 6 kwietnia 2019 (sobota), godz. 18-23, Instytut Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Dawida 1, wiele bardzo ciekawych wykładów. Hasło przewodnie: "Czy to jest świat, w jakim chcemy żyć. Bunt w kulturze". O najczęściej dyskutowanych problemach współczesności, również w perspektywie dziejowej, mówić będą archeolodzy, antropolodzy, historycy, historycy sztuki, kulturoznawcy, muzykolodzy, pedagodzy i psycholodzy z Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
Wirtualna Kultura noce u humanistów zna i poleca. Była u nich w roku 2017 i 2018:

Jeśli powyższe propozycje nie zainteresowały Was, to zajrzyjcie do Strefy Kultury i sami coś wybierzcie:
albo skorzystajcie z propozycji Wrocławia:
Jest z czego wybierać. Udanego weekendu!

Dodatek. Scena Kamienica organizuje nadzwyczajny koncert w przeddzień Niedzieli Palmowej 13 kwietnia o godz. 18:30 w Katedrze św. Marii Magdaleny przy ulicy Szewskiej 10:


Wykonawcy: Liza Wesołowska - sopran, Katarzyna Haras - mezzosopran, Tomasz Maleszewski - tenor, Zespół Instrumentów Dawnych.

Program: Luigi Boccherini - Stabat Mater, Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater.

Bilety dostępne w kasie biletowej Sceny Kamienica (czynna wt-pt w godz. 12:00-17:00), tel. 884 898 268 oraz online na stronach: www.scenakamienica.pl| www.scenakamienica.kupbilecik.pl | www.biletyna.pl

Dla grup od min. 10 osób promocyjne ceny biletów 30 zł. 

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz