niedziela, 21 kwietnia 2019

Święta, święta i po świętach


Wirtualna Kultura dba o Was pod każdym względem: kulturalnym, edukacyjnym i rekreacyjnym. Rekreacja jest szczególnie ważna, gdy skończą  się Święta Wielkanocne, no bo jeśli na Waszych stołach były babki i mazurki takie, jakie Grażynka, Seniorka Audrey 2018, jadła nad morzem, (kliknijcie: Seniorka Audrey 2018), to ruch w plenerze jest konieczny. Te trzy zdjęcia Grażynka przesyłała Wirtualnej Kulturze w pierwszy dzień Świąt:


Wirtualna Kultura zna innych amatorów polskiego morza, którzy jednak pływali w Bałtyku przed wielkanocnym śniadaniem i im rekreacja nie jest potrzebna. Jeden z nich, Tomek, po kąpieli w zimnym Bałtyku narysował patykiem na plaży życzenia "Wesołego Alleluja" (kliknijcie na zdjęcie, żeby życzenia na piasku zobaczyć):


W trosce o Waszą kondycję, kochani czytelnicy, Wirtualna Kultura ma dla Was kilka propozycji.

Propozycja pierwsza. Spływy kajakowe w okolicach Wrocławia. Kajakowa Majówka 2019 w tym roku zaczyna się w sobotę 27 kwietnia i trwa do 5 maja. Spływy rodzinne zaplanowano na rzekach Bóbr, Barycz, Widawa i Oława. Ich trasy, miejsca startu, stopień trudności, itp., są różne. Szczegóły są podane tutaj, kliknijcie: Kajakowa majówka 2019.

 • 27 kwiecień 2019 (sobota) – rzeka Widawa, 
 • 28 kwiecień 2019 (niedziela) – rzeka Oława,
 • 29 kwiecień 2019 (poniedziałek) – rzeka Widawa,
 • 30 kwiecień 2019 (wtorek) – rzeka Oława,
 • 1 maja 2019 (środa) – spływ rzeka Bóbr, trasa z Nielestna do Lwówka,
 • 2 maja 2019 (czwartek) – rzeka Barycz,
 • 3 maja (piątek) – rzeka Barycz,
 • 4 maja 2019 (sobota) – rzeka Barycz,
 • 5 maja 2019 (niedziela) – rzeka Oława.
Uwaga. Inne propozycje na majówkę są podane tutaj (kliknijcie): Majówka we Wrocławiu.

Propozycja druga. PopKurzacz, czyli międzyosiedlowe sprzątnie nabrzeża Odry. Grupa Moje Popo, Serce Szczepina i Park Leonarda da Vinci zapraszają mieszkańców na międzyosiedlowe sprzątanie nabrzeża Odry, na styku Popowic i Szczepina. Start w sobotę 27 kwietnia o godz. 10.

Zbiórka dla osób z Popowic oraz Gądowa przed rzeźbą „Samotność” na terenie polany popowickiej, a dla mieszkańców Szczepina na Skwerze Św. Damiana de Veustera (Serce Szczepina). Uczestnicy będą sprzątali w okolicach Górki Szczepińskiej, by potem spędzić czas przy międzyosiedlowym ognisku na plaży Hot Spot w rejonie Hali Orbita. Wstęp wolny. Kliknijcie:  PopKurzacz. Zajrzyjcie też na Facebook grupy Moje Popo, żeby o PopKurzaczu więcej dowiedzieć się, kliknijcie: Moje Popo - Facebook.

Tak plaża HotSpot wyglądała w pierwszy dzień Świąt, późnym popołudniem (kliknijcie: HotSpot. Plaża miejska Wrocławia):


Propozycja trzecia. Spacery. Sezon na spacery w parkach już się zaczął, kliknijcie: Wrocławskie parki. Warto też wybrać się do Starego Cmentarza Żydowskiego przy ulicy Ślężnej, kliknijcie: Stary cmentarz żydowski, Muzeum Miejskie Wrocławia. Tutaj są podane terminy z oprowadzaniem po cmentarzu przez pracowników Muzeum Miejskiego Wrocławia, kliknijcie: Oprowadzanie po Starym Cmentarzu Żydowskim . "Bojurek" był tam już pierwszego dnia nowego sezonu:
Propozycja czwarta. Nordic Walking z trenerami senioralnymi. To nie jest propozycja nowa, kliknijcie: Wrocławski trener senioralny. Trzeba jednak sprawdzać terminy i miejsca zajęć, bo na prośbę uczestniczek są zmieniane, kliknijcie: Harmonogram Nordic Walking we Wrocławiu.

Przed Świętami Wirtualna Kultura chciała zobaczyć, jak Kazia radzi sobie z kijkami. Niestety nie wiedziała, że trening na Ołbinie przeniesiono z środy na wtorek. Mogą to potwierdzić Krysia z mężem (zobaczycie napis na tablicy na pierwszym zdjęciu), którzy współczuli Wirtualnej Kulturze, że niepotrzebnie wtedy wcześnie rano wstała. Na szczęście Wirtualnej Kulturze udało się zrobić Kazi zdjęcie przy wejściu do Żółtego Parasola (zobaczcie drugie zdjęcie powyżej). Zdjęcie Kazi obok zrobił ktoś inny.

O rekreacyjnych propozycjach Żółtego Parasola poczytajcie na Facebooku, kliknijcie: Żółty Parasol - Facebook.

Uwaga. Wreszcie Wirtualna Kultura znalazła informację, co będzie na Wrocku Klasycznie 23 kwietnia, kliknijcie: Klasycznie na Festiwalu Wrocek - XIV wieczór (chyba wejściówek już nie ma):

"Gospodarzem wieczoru będzie jak zawsze Jerzy Skoczylas – współzałożyciel Kabaretu ELITA, autor i aktor Radiowego „Studia 202”.

Tym razem będzie to koncert wyjątkowy, poświęcony w całości jubileuszowi 50 – lecia działalności Kabaretu Autorów ELITA. Prócz Jerzego Skoczylasa wystąpią: - Leszek Niedzielski - aktor i autor, który do dziś, współtworzy programy Kabaretu ELITA i radiowego Studia 202, - Stanisław Szelc – również związany od lat z Wrocławska ELITĄ i Studiem 202.

Twórca wielu tekstów i postaci, oraz współpracujące z ELITĄ od ponad pięciu lat na stałe: - Aga Damrych – wokalistka, finalistka konkursu The Voice of Poland, którą tym razem usłyszymy w repertuarze kabaretowym, - Marta Dzwonkowska – aktorka Teatru Muzycznego Capitol, która zmierzy się z piosenkami znanymi z programów Kabaretu ELITA i Studia 202.
 "

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Irena ze Szczepina22 kwietnia 2019 12:21

  Dziękujemy Wirtualna Kulturo za troskę o naszą kondycję. Ilość propozycji ogromna - spływy kajakowe,sprzątanie nabrzeża Odry i okolic Górki Szczepińskiej, spacery po pięknych wrocławskich parkach z kijkami i koncert kabaretu ELITA. Drodzy Seniorzy - wybierajmy to co lubimy i działajmy. Z pewnością da nam to zdrowie i chwile radości z aktywności. Mając taki plan nie można siedzieć w domu.Do zobaczenia!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam wszystkim kąpiel w rześkim Bałtyku o tej porze roku - można poczuć się 10 lat młodszym :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. TD, czy zamierzasz założyć klub morsów we Wrocławiu?
  Kiedy będą zapisy?

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny pomysł, ale to chyba nie dla mnie.
   Stuknęła mi 40-tka i chyba chwilowo mi odbiło :-)

   Usuń
 4. TD, trudno. Skoro stuknęła Ci dopiero 40-tka, to klubu morsów nie możesz zakładać - jesteś za młody. Jak osiągniesz 70-tkę, to daj znać. Co się odwlecze, to nie uciecze.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń