piątek, 25 września 2020

Burza mózgów na czwartym piętrze

Jak myślicie, o czym może rozmawiać grupa seniorów na czwartym piętrze Przestrzeni Trzeciego Wieku, jeśli na spotkanie została zaproszona przez Jolę Podsiadło i Gosię Rzerzycha-Myśliwy? Oczywiście, o sztuce. A grupa była znakomita: dwie Ewy, Irena, Janina i Jerzy (Krzysztof i Zbigniew wbrew oczekiwaniom Joli nie dotarli) - wszyscy związani z Wrocławskim Centrum Seniora. Tylko Wirtualna Kultura miała inne korzenie. 

Wyjątkowość grupy potęgował fakt, że było w niej trzech laureatów statuetki "Przyjaciel Seniorów": Ewa Rapacz (rok 2018), Jerzy Skoczylas (rok 2020) i  Wirtualna Kultura. Teraz sami męczcie się, aby  wszystkich uczestników spotkania rozpoznać na zdjęciach (kliknijcie na miniatury zdjęć). Dla ułatwienia możecie zobaczyć grupy O-CAL-eni i Panie Niespodzianki i wpisy o Wrocku Klasycznie:

Powodem spotkania była kontynuacja projektu "Eksperymentalnie", o którym możecie poczytać na internetowych stronach Muzeum Współczesnego Wrocław:

Gosia chciała wszystkich poznać i dowiedzieć się, jaki pomysł mają seniorzy na kontynuację projektu "Eksperymentalnie". Prawdziwa burza mózgów była poprzedzona opowieściami, co w czasach pandemii seniorzy robią. Otóż, niektórzy zajmują się spisywaniem rodzinnych historii, rękodziełem i robieniem dżemów na zimę. Jurek zastanawiał sie, jak osiągnąć szybko starość, ale Wirtualna Kultura nie wie, czy to ma być temat kolejnego spotkania kabaretowego czy próba rozwiązania dylematu młodych 50+.

Oto przykłady propozycji tematu drugiej edycji "Eksperymentalnie":
 • jak nowe współistnieje ze starym,
 • piękno i brzydota teraz i kiedyś.
Żadne decyzje nie zapadły. Ciąg dalszy wkrótce - 7 października, godz. 10, w siedzibie Muzeum Współczesnego. Zapytajcie o to Jolę Podsiadło:
 • jolanta.posiadlo@wcrs.wroclaw.pl

W muzeum można znaleźć dzieła artystyczne odpowiadajace danemu hasłu, a potem tworzyć własne projekty. Wirtualna Kultura szuka cały czas dzieła, które pokazuje nudę za pomocą domowych przedmiotów. Czy spotkaliście coś takiego?
Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Przedmioty, które mogą obrazować nudę: deska do prasowania, żelazko, sterta ubrań (pościeli)czekających na nasze ręce. Nie jest to porywające zajęcie. Albo: obieraczka, kartofle, garnek. Itp.
  :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to, co dla nas jest nudne dla innych jest inspiracją. Moja znajoma rzeźbi deski do krojenia - i to jak rzeźbi. Stają się artystycznymi cudeńkami

   Usuń
  2. pusty wazon na kwiaty.....muszę wyjść z domu i go uzupełnić o "zdziczałe " piękne rośliny po ogródkach działkowych w okolicy Osobowic odkrytych w czasie pandemii ...... z nudów czytam PRZEKRÓJ, FAWORYTĘ Gredkowskiej Manueli ii "Poszukiwanie przodków "Małgorzaty Nowaczyk, poszukuję info., o przodkach , z nudów wychodzimy z męzem do Rynku sprzątam, gotuję , tańczę, wydzwaniam do znajomych, robię nudne fotki mojej okolicy . Z nudów szyję paczłorki, poszewki i robię przetwory.... i jak mi się to wszystko znudzi to oglądam jakiś fajny film i robię kawę ............jednym słowem celebruję "kubusiowe nicnierobienie" WOW , ale nuda

   Usuń
  3. Drodzy Czytelnicy, ale trzeba się napracować, żeby się znudzić. Dzięki za inspirację.

   Krystyna

   Usuń
 2. Ja, od dłuższego czasu planowałam uporządkowanie rodzinnych zdjęć. I właśnie teraz w czasie pandemia mam na to czas. Robię to systematycznie z podziałem na album ze zdjęciami dla córki i dla syna. Staram się opisać zdjęcia: data, sytuacja i czas wykonana. Chcę te albumy przekazać dzieciom jak przejdą na wiek senioralny? (mam nadzieję, że dożyję tego czasu) pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń