piątek, 11 września 2020

Oleśnica kontra Wrocław


Wirtualna Kultura przeczytała na Facebooku, że Wrocławskie Centrum Seniora świętuje z okazji rozstrzygnięcia konkursu na najbardziej oryginalnie udekorowany parasol. Laureatkami zostały (kliknijcie: Zwycięskie parasolki - WCS Facebook):
  • I miejsce, Stefania Pałka z Dziennego Domu Senior Plus przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy - za parasol z aplikacjami z materiału w konwencji biało- czarnej z eleganckim cylindrem w roli głównej i kolorowymi muchami.
  • II miejsce, Łucja Seklecka – z Dziennego Domu Senior Plus przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Oleśnicy - za barwny, ukwiecony parasol wykonany z aplikacjami z kolorowej bibuły.
  • III miejsce, Joanna Kwiatkowska – za parasolkę z własnoręcznie malowanym farbami akrylowymi motylem.
Wyróżnienia w konkursie na kreatywny parasol otrzymali (kliknijcie: Wyróżnione parasolki - WCS Faceook)
  • Grupa O-CAL-eni za największy parasol, pod którym zmieści się cała grupa- jak mówią twórcy: „samo wykonanie sprawiało im dużo radości”,
  • Janina Pikulińska – za parasol z namalowanym ratuszem, z dodatkami w barwach herbu Wrocławia oraz jesieni z piękną jarzębiną,
  • Halina Nogaj – za delikatny jesienny parasol ozdobiony aplikacją zrobioną na szydełku,
  • Marianna Jaje- za „dwa w jednym” za parasol ozdobiony maseczkami i ręcznie wykonanymi kwiatami,
  • Marianna Elżbieta Głębowska - z Dziennego Domu Pomocy nr 2 przy ul. Semaforowej 5, Wrocław – Brochów – za Parasolową Panienkę z ozdobnym tiulem,
  • Stanisława Demczyszak – Z Dziennego Domu Pomocy nr 2 przy ul. Semaforowej 5, Wrocław - Brochów za parasol krasnale z kolorowymi krasnalami.

Wirtualna Kultura była 7 września 2020 w Narodowym Forum Muzyki na uroczystej gali, inaugurującej Dni Seniora. Zwycięskie maseczki i parasolki podziwiała. Ucieszyła się, że dwa pierwsze miejsca zajęły parasolki seniorek z Oleśnicy. Niestety obie laureatki nie mogły wziąć udziału w uroczystości - reprezentowali je Agnieszka Rajkiewicz i Adrian Kozicki. 

Wirtualna Kultura ma słabość do Oleśnicy z powodu jej historii i Franciszka, w którym się zakochała w roku 2016:

Internet jest zalany kolorowymi zdjęciami parasolek i ich właścicielek. Jest co podziwiać. Zdjęcia zrobione przez Wirtualną Kulturę nie oddają ich uroku. Koniecznie zajrzyjcie do internetu:
Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz