poniedziałek, 21 września 2020

Muzyczne domówki


Niedawno dociekano, czy Wirtualna Kultura pisze na blogu "co chce". Tak, pisze "co chce". Jednak idealnie byłoby, gdyby pisała o tym, czego czytelnicy bloga oczekują, ale jak zgadnąć "czego oni chcą". Dzisiejszy wpis być może będzie zgodny z "chceniem" Jurka, Lecha i Eli.

Jurek dostaje niusletery z Narodowego Forum Muzyki. W tym momencie Lech powinien się ucieszyć, że WK nadal pisze o niusleterach (przeczytajcie komentarz Lecha do wpisu o fejsbuku)! Jurek przeczytał w niusleterze, że NFM wzbogaciło się o organy piszczałkowe. Natychmiast zadzwonił do WK z sugestią, żeby o tym napisała na blogu. WK znalazła potwierdzenie wiadomości na internetowych stronach NFM. Tak, w NFM zakończono budowę najlepszych w Europie organów piszczałkowych:

Organy składają się z 4700 piszczałek - największa ma 12 metrów długości, a najmniejsza 11 milimetrów. Czas budowy: ok. 30 000 godzin, liczba budowniczych: 45. Koszt: 11 mln zł, w tym 85 procent dofinansowane przez EU.

Z powodu pandemii inauguracja organów została przeniesiona na weekend 24-25 października 2020:
W oczekiwaniu na to wielkie wydarzenie można skorzystać z ulgowych biletów, które NFM oferuje na wybrane koncerty - tylko 10 zł - aż do 21 listopada 2020. To wszystko w ramach Dni Seniora:

NFM ma też propozycje online, o których WK wie od Eli z Nadodrza, miłośniczki dobrej muzyki. Możecie o dowolnej porze posłuchać nagrań wideo z koncertów:
a wśród nich Muzyczne Domówki Malucha, których WK w przedszkolu nie miała:
Jak dobrze, że WK teraz może się poczuć dzieckiem.
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

 1. Jestem bezkrytycznym fanem blogu WK.Nie jestem belfrem aby oceniać Krystyny wpisy z różnych dziedzin które nas otaczają.Z pokorą LECH

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lechu, w komentarzu nie oceniałeś, tylko napisałeś, że newsletterów nie zabraknie. Miałeś rację.

   Krystyna

   Usuń