sobota, 12 września 2020

Laboratorium Zabawek


Wirtualna Kultura nie zna historii powstania międzypokoleniowego projektu "Laboratorium Zabawek" i źródeł pomysłu na jego tytuł. Jej zdaniem, temat kolejnego spotkania online, w ramach projektu, nie ma nic wspólnego ani z laboratorium ani z zabawkami. To dobrze się składa, bo ona nie ma żadnej zabawki do naprawy, poza bożonarodzeniową pamiątką z urwanym skrzydełkiem. Kliknijcie na miniatury zdjęć.

Laboratorium Zabawek jest propozycją Wrocławskiego Centrum Seniora, a prowadzi je Jolanta Podsiadło z Przestrzeni Trzeciego Wieku, kliknijcie: Zespół WCS. Jest to międzypokoleniowa grupa dyskusyjna:


Wirtualna Kultura już bywała wielokrotnie w Przestrzeni Trzeciego Wieku, którą oficjalnie otworzył Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia:

Na Facebooku można przeczytać, że (kliknijcie: Post na Facebooku z 9 września):

"Od kwietnia br. w międzypokoleniowym edukacyjnym projekcie "Laboratorium Zabawek" spotykają się wrocławianie w różnym wieku aby skonfrontować doświadczenia z dzieciństwa dawniej i dziś.


Temat spotkania, które 15 września rozpocznie się o godzinie 13 online, jest intrygujący: "Artystyczny rozwój" (kliknijcie: Laboratorium zabawek):

"Często uzdolnienia artystyczne dziedziczymy po naszych przodkach, ponieważ w genach je otrzymujemy. Bywa jednak też tak, że ni stąd ni zowąd dziecko sygnalizuje artystyczne inklinacje, więc rodzice i krewni zastanawiają się co tym potencjałem zrobić. - Czy warto z perspektywy osoby starszej, doświadczonej popatrzeć na zagadnienie artystycznego rozwijania możliwości dzieci i wnuków?
- Co determinuje estetyczny rozwój człowieka w każdym wieku?
- Dlaczego czasami słyszymy: on/ona to ma dobry gust, a innym razem: z niego/niej to totalne bezguście?
- Czy architekci zieleni/krajobrazu, architekt miejski (planista przestrzeni publicznej miasta) lub architekci wnętrz to osoby o ważnych kompetencjach?
- A może sztuka i artyści (w tym architekci) powinni ograniczać swoje działania tylko do przestrzeni galerii (i nie tych handlowych, ale sztuki) czy muzeów?
"

Czy znacie odpowiedzi na te pytania?

Czytelnicy bloga wiedzą, że Wirtualna Kultura razem Basią Kielą brały udział w projekcie "Eksperymentalnie", zrealizowanym przez Małgorzatę Rzerzycha - Myśliwy z Muzeum Współczesnego Wrocław. Zatem artystycznie są rozwinięte. To nie wyklucza potrzeby dalszego rozwoju. Może w Laboratorium Zabawek? 
Jest jeszcze jeden powód udziału w spotkaniu 15 września: Muzeum Współczesne Wrocław, z którym Laboratorium Zabawek współpracuje. Wirtualna-Kultura i Basia jeszcze nie spotkały się "w realu" z Gosią Rzerzycha-Myśliwy.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz