piątek, 4 września 2020

Inauguracja Dni Seniora 2020 - szczegóły


Dni Seniora 2020 rozpoczną się 7 września na placu Wolności „Rewią parasoli”, która będzie w godz. 10:00–10:30. Na pl. Wolności wydzielone zostaną dwie strefy – jedna dla uczestników konkursu na fantazyjnie przyozdobione parasole, druga dla biorących udział w konkursie na artystycznie wykonane maseczki. Ze względu na obostrzenia epidemiologiczne wstęp do obu stref jest możliwy tylko dla osób z zaproszeniami.

Druga część (godz. 11.00–13.00) inauguracji Dni Seniora Wrocław 2020 odbędzie się w Narodowym Forum Muzyki (wejściówki można było odebrać we Wrocławskim Centrum Seniora). Zaplanowano tam wręczenie symbolicznych kluczy do miasta, ogłoszenie wyników konkursów (m.in. Przyjaciel Seniorów oraz na ozdobienie maseczki i parasola), uhonorowanie restauracji biorących udział w projekcie Danie dla Seniora:

Po części oficjalnej odbędzie się porywający do tańca i wspomnień koncert w rytmie swingu, prowadzony przez Marię Zawartko. Koncert inaugurujący Dni Seniora jest kontynuacją cyklu "Sobota ze swingiem", odbywającego się przed pandemią dla seniorów w Przestrzeni Trzeciego Wieku, która zaczęła działać rok temu:
Gwiazdami koncertu będą wokaliści:
Całość wydarzeń odbywających się w NFM będzie można oglądać na telebimie zainstalowanym na pl. Wolności.

Po uroczystościach w NFM o godzinie 14:00 na pl. Solnym jest planowane uroczyste otwarcie wystawy dokumentującej 10 lat Marszu Kapeluszy. Można będzie ją oglądać do 30 września.

Uwaga. Autorem zdjęcia Ewy i Andrzeja jest Andrzej Rokosz.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Harmonogram Dni Seniora nie daje się u mnie otworzyć...
  Nie wiem, czy tylko na moim komputerze? Chciałam ten link wykorzystać, ale okazało się że STOP! Nie wiem o co chodzi, bo chyba tym razem nie o pieniądze. Jeśli to przeczytasz Krysiu, kliknij sprawdzając, może u Ciebie będzie ok, wtedy będę wiedziała, że problem tkwi w moim komputerze.
  Dzięki Majka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maju, to jest duży plik z całą Gazetą Senior - ściągnięcie trwa.
   Dodałam link bezpośredni do programu Dni Seniora na stronie WCS,

   Krystyna

   Usuń
 2. Dzięki Krysiu.
  Jesteś kochana, ale mój komputer dalej "stoi jak wryty" . . .
  Ani drgnie w temacie Harmonogram. Jutro jadę i już nie mam czasu bawić się detalami.
  Moi muszą sami sobie dać jakoś radę; dziękuję że się starałaś.
  Pozdrawiam Majka

  OdpowiedzUsuń