wtorek, 1 września 2020

O Wirtualnej Kulturze piszą, więc ona też pisze


Wirtualna Kultura należy do wolontariuszy "wspolnie.eu", chętnie pisze o różnych europejskich inicjatywach. Jej wpis z marca 2020:
został podany przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce jako przykład popularyzowania akcji "zostań w domu". To miłe, że Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych napisała o tym w maju w bazie wiedzy dla wrocławskich NGO:
W rewanżu Wirtualna Kultura podaje ten link:
  • 10 września 2020, godz. 13, DFOP zaprasza na Seminarium Informacyjne w Centrum na Przedmieściu, ul. Prądzyńskiego 39a, kliknijcie: Seminarium

Pięć lat temu Wirtualna Kultura jako Popowiczanka startowała od zera. Ilu rzeczy musiała się nauczyć! Chyba nie sądzicie, że wtedy wiedziała, co to są gry miejskie i czym się różnią od Pokemona. W uproszczeniu można napisać, że gry miejskie to są harcerskie "podchody" tylko w mieście, a nie w lesie. W roku 2016 pisała o grach na blogu "Popowiczanie":
Od tego czasu nikt do niej nie pisze o pokemonach. Za to od czasu do czasu dostaje zaproszenia do udziału w grach miejskich, ostatnio od Leszka z Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Oto treść maila:

"Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza na przygodową, europejską i w pełni bezpieczną grę miejską „graMY WSPÓLNIE.EU” - już w sobotę 5.09!

O co chodzi?

Rok 2020 okazał się być wyjątkowo dramatyczny. Panująca pandemia przywróciła wiele podziałów, o których często zapomnieliśmy, że istnieją (takich jak np. zamknięte granice wewnątrz strefy Schengen). Dlatego tegoroczną grą miejską Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu pragnie przypomnieć i pokazać, że możemy poradzić sobie z zagrożeniami współczesności lepiej, gdy działamy wspólnie.

Przed uczestnikami zabawy stanie dziesięć rozlokowanych w centrum miasta wyzwań nawiązujących do problemów, przed jakimi stoi obecnie Europa. Nie trzeba mieć wcześniejszej wiedzy, wystarczy bystry umysł, trochę szczęścia i dużo dobrej energii. Niektóre z zadań wykonywać będziemy wspólnie, zachowując jednak wszelkie normy bezpieczeństwa.

Kiedy?

W sobotę 5.09.2020r. Wydawanie materiałów do gry rozpoczniemy o godzinie 9:30, a całą rozgrywkę zakończymy pewną wykonaną wspólnie niespodzianką o godzinie 14:00.

Gdzie?

Gra miejska „graMY WSPÓLNIE.EU” wystartuje z Placu Wolności. Teren rozgrywki obejmie natomiast ścisłe centrum Wrocławia. Miejsce ukrycia kolejnych zadań będą musieli odnaleźć uczestnicy gry.

Jak zagrać?

Zbierz drużynę (od 2 do 6 osób), w której jest przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Następnie prześlij zgłoszenie e-mailem na adres: zapisy@exploring.pl.

Zgłoszenia powinny zawierać imiona, nazwiska i wiek uczestników oraz jeden e-mail i telefon kontaktowy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa o 23:59 w dniu 4.09. Nie warto czekać na ostatnią chwilę - ilość miejsc w grze jest ograniczona!

Udział w grze jest bezpłatny. Każdy na starcie otrzyma pamiątkowy t-shirt z gry, a dla każdej z drużyn, które pomyślnie ukończą grę organizator przygotował pamiątkowe upominki. Przyjdź i spędź ten dzień aktywnie z bliskimi, by przypomnieć sobie jak wiele możemy zdziałać gdy gramy wspólnie."Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz: