sobota, 21 listopada 2020

To było w Dniu Życzliwości

Jak Wam się udaje (udał) Dzień Życzliwości 2020? Ilu życzliwych ludzi spotkaliście i dla ilu byliście życzliwi? Jak wypada ten bilans? Wirtualna Kultura ma wrażenie, że spotkała więcej życzliwości niż jej okazała. Musi nadrobić braki, żeby wyszło co najmniej "na zero".

Już z samego rana Zosia, po przeczytaniu na blogu wpisu "Berety 75+", przysłała link do stron z informacjami o najnowszych modelach beretów produkowanych przez znane marki polskie i zagraniczne. Rewelacja. Oglądanie beretów na głowach młodych modelek to miód na skołowane serce 75+. Zadzwonił Jurek, ten od fantazyjnej wizji Wirtualnej Kultury, aby się upewnić, że dobrze zrozumiał życzliwy komentarz napisany na blogu przez Olę. "Muzyka" stwierdziła że kapelusze  nie są dobre dla każdego, co pocieszyło Wirtualną Kulturę.

Hala przyniosła na spacer z Wirtualną Kulturą po Polanie Popowickiej słoik grzybków, własnoręcznie zebranych. To konkurencja dla Andrzeja z wpisu "Grzyby czy placki ziemniaczane".

Grażynka czuwała, żeby Wirtualna Kultura nie przegapiła życzliwego wykładu Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, o którym Wirtualna Kultura pisała w dwóch wpisach. Grażynka przysłała link, jak tylko wykład się zaczął. 

Tyle życzliwości od czytelników bloga, którzy przeczytali:

Wirtualna Kultura życzliwie rekomenduje powtórne obejrzenie dwóch dzisiejszych wydarzeń online:

Uwaga. Po kliknięciu na "Życzliwy wykład" trzeba trochę poczekać zanim on się zacznie.

Koncert swingowy przenosi nas w czasy młodości. Oglądając go w domowym zaciszu, można podśpiewywać.

Wykład, a właściwie rozmowa Zofii Szynali z Ewą Woydyłło-Osiatyńską, jest bardzo ciekawy. Dużo z niego można się nauczyć. Wszystko jest ilustrowane ciekawymi przykładami. Zwróćcie uwagę na to, 
  • jak rozmawiać z mamą, 
  • jak prawić komplementy, żeby ta druga osoba nie mogła ich zanegować,
  • co nauczyciel amerykański  zauważa w uczniu, który nie wie, że jeden plus jeden to dwa.
Organizatorzy spotkania zapowiadali, że wykład się zacznie od psycho-zabawy - od zapisania pięciu słów, zdań, które chciałbyś usłyszeć od
  • osób, które kochasz,
  • od osób przypadkowo spotykanych w windzie, autobusie, w sklepie,
  • od swojego zwierzchnika / wykładowcy,
  • od osób, które spotykasz w szkole / w pracy,
  • od osób, który sprawiły ci przykrość.
Cel zabawy zaskoczył Wirtualną Kulturę. To, co chcielibyśmy usłyszeć, powinniśmy mówić innym. Dobro wraca, dobre słowa wracają, ale mówienie tych dobrych słów innym nie jest wcale łatwe.

Hasło tegorocznego Dnia Życzliwości "Dobre słowo - podaj dalej" było motywem przewodnim rozmowy Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, Zofii Szynali i słuchaczy.  Warto o nim pamiętać.

Dodatek. Kanał na YouTube Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS, kliknijcie: Strefa Psyche

Krystyna - Wirtualna Kultura

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz