sobota, 21 listopada 2020

Berety 75+

Wirtualna Kultura swoją przygodę z modą rozpoczęła w roku 1961. Wtedy uszyła "w rękach" pierwszą letnią sukienkę na podstawie wykrojów z Burdy. Opowiadała o tym w projekcie "Garderoba wspomnień" dwa lata temu,

Początek lat 60tych to okres jej fascynacji kapeluszami. Teraz nie ma ani jednego. Gdy przegląda stare albumy ze zdjęciami, to dziwi się, że mogła nosić kapelusze i to w czasie studiów. 

Nie pamięta, kiedy w jej życiu zaczął się okres beretów. Może Wy pamiętacie, kiedy się pojawiły czeskie berety? Wirtualna Kultura ma je w różnych kolorach. Co więcej, ona ma czapki z pomponami. I berety i pompony zostały zdyskwalifikowane przez Krystynę Bałkier, modową blogerkę 50+, w jej najnowszym nagraniu na YouTube: 
Wirtualna Kultura tym się nie przejęła. Nie interesuje ją, jakie nakrycia głowy są modne. Berety mają dużo plusów, m.in. zajmują mało miejsca w szafie! Pompony są zabawne. Kliknijcie na zdjęcia.
Ola próbuje wesprzeć Wirtualną Kulturę. Na pociechę przysłała zdjęcie z pomponami:Krystyna Bałakier jest jedną z pierwszych polskich dojrzałych blogerek modowych:
W jednym z rankingów jej blog zajął drugie miejsce (1454 głosów):
Pierwsze miejsce zajęła Zophia stylistka dla młodych (1602 głosów). Kanał Zophia na YouTube ma ponad 160 tysięcy subskrybentów.
W innym rankingu blog Krystyny Bałakier zajął miejsce pierwsze, Zophia miejsce trzecie:

Wirtualna Kultura się załamała. Tak się przejmuje e-kulturą, że moda zniknęła jej z pola widzenia. Przed chwilą przeczytała na blogu Minimalissmo, że będą modne kratki.
Czy ona ma jakieś kratki w szafie? Przecież nie będzie ich kupować, skoro nie chodzi na warsztaty do Żółtego Parasola. Może powinna stworzyć modową grupę dyskusyjną na Skypie, żeby pokazywać, co wisi bezużytecznie w jej szafie. Czy kobieta ubiera się dla siebie, dla niego czy dla innych kobiet? To jest pytanie.

Uwaga. Pierwsze zdjęcie to fantazja "Bojurka" na temat Wirtualnej Kultury.

Krystyna - Wirtualna Kultura

6 komentarzy:

 1. Wirtualna Kultura jest muzą i natchnieniem artystów! Gratulacje!
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 2. Blog pelen dobrego humoru. A w berecikach Wirtualna Kultura wyglada bardzo szykownie.Mozna pozazdroscic bo kapelusze nie pasuje kazdemu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tez zdecydowanie bronie berety,są szykowne,wygodne i uniwersalne ...Berety góra :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ;)”Berety” chodz smieszna nazwa ale zawsze pieknie dopelnia kazda stylizacje;) Zgadzam sie z pania Ola..”Wirtualna Kultura” to piekna osobowosc zewnatrz i wewnatrz!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kochane Czytelniczki, dziękuję za beretowe wsparcie.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń