piątek, 20 listopada 2020

Dla każdego coś ciekawego w e-kulturze


Nikt nie chce zostać z tyłu, ale jak nadążyć za tym internetowym peletonem. Wirtualna Kultura dostaje zadyszki. Poprosiła Konrada,  żeby założył na blogu dodatkową stronę "Ciekawe linki", wpisała w niej trochę linków i zaapelowała do czytelników, żeby jej podpowiedzieli, co warto tam jeszcze dodać. Żadna propozycja nie wpłynęła. Liczba kliknięć (wejść) na stronę jest znikoma. 
I co teraz? Albo czytelnicy bloga docierają do tych informacji  innymi "kanałami", albo uważają, że Wirtualna Kultura powinna sama o wszystkich wydarzeniach na blogu informować i to wielokrotnie, albo ...

Propozycja pierwsza, specjalna dla seniorów. Koncert online z okazji Dnia Życzliwości w ramach projektu "Sobota ze Swingiem". Tym razem odbędzie się on pod tytułem „Powróćmy jak za dawnych lat - polskie swingowe piosenki przedwojenne i powojenne”. Wystąpią wokaliści: Maja Korbiel, Wiktoria Łukowicz, Urszula Milewska, Jarosław Zawartko oraz zespół instrumentalny: Tomasz Wendt – saksofon / Dominik Mąkosa – piano / Grzegorz Piasecki – kontrabas / Mateusz Maniak – perkusja. Koncert będzie można obejrzeć w sobotę 21.11.2020r. o godz. 16:00 w Akademii Korbank-WCRS:
Dla osób, które nie będą mogły obejrzeć koncertu w planowym terminie, będzie on dostępny w serwisie YouTube od soboty 21.11.2020r. godz.16:00 do poniedziałku 23.11.2020 godz. 24:00. Link do powtórnego obejrzenia występu udostępniony będzie na FB Przestrzeni Trzeciego Wieku-WCRS,
Kulisy koncertów "Sobota ze swingiem" można poznać dzięki rozmowie Lindy Matus z Marią Zawartko:
.
O koncercie i innych wydarzeniach z e-kultury można przeczytać na stronie Wrocławskiego Centrum Seniora:

Wirtualna Kultura już pisała o internetowych spektaklach Wrocławskiej Opery i sama brała w nich udział. 20 listopada jest La Boheme (Cyganeria) na kanale YouTube, godz. 19.


Wrocławski Teatr Współczesny zaprasza tym razem przed monitory:

Spektakl Jutro przypłynie królowa zakwalifikował się do konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje. to nie widział na naszych deskach na żywo będzie miał możliwość obejrzenia przedstawienia online w najbliższy wtorek, 24 listopada. Kto już widział - zapraszamy ponownie :-) Link poniżej:

http://festiwal-interpretacje.pl/festiwal-online/jutro-przyplynie-krolowa/?fbclid=IwAR0EPh6b8Y8QN35fMzu6026owbRam8txjjRG-ebNaYCkCnqjB6AZ0FekKLI

Jeśli sztuka spodoba się Państwu, zachęcamy do oddania głosu
."

Wirtualna Kultura pisała już na blogu o Festiwalu Interpretacje. Festiwal zaczyna się już 21 listopada. Bierze w nim udział też nasz Teatr Muzyczny Capitol:


Czy pamiętacie, że 21 listopada jest Dzień Życzliwości? Z tej okazji Wirtualna Kultura wzięła udział  19 listopada w spotkaniu online zorganizowanym przez Dom Mediacji. W części artystycznej wystąpił Andrzej Starzec - ten od piosenki turystycznej i żeglarskiej. Wirtualna Kultura poznała go rok temu:

W Dniu Życzliwości21 listopada o godzinie  17 będzie spotkanie online z Ewą Woydyłło-Osiatyńską - Wirtualna Kultura o tym też pisała:
Na zakończenie jeszcze jedno przypomnienie o e-kulturze:

Pytanie. Czy wiecie, gdzie we Wrocławiu Ola spotkała jesienne wydanie kapusty i dlaczego ona lubi piosenkę Leszka Długosza:
Krystyna - Wirtualna Kultura

1 komentarz:

  1. Ona(Ola)lubi piosenkę L. Długosza dlatego, że jest to utwór melodyjny i dobrze zaśpiewany, ma sensowne słowa ("a my tak, po kieliszku, po troszeczku" :-))i słychać w nim dźwięki staroświeckiego akordeonu.
    Ad kapusta - głowa pusta...
    Ola

    OdpowiedzUsuń