piątek, 13 listopada 2020

Grzyby czy placki ziemniaczane?


Błędne jest przekonanie, że tylko czytelniczki bloga inspirują Wirtualną Kulturę. Czytelnicy też piszą do niej, m.in. Andrzej, który jest grzybiarzem, i Jurek, który wymyśla nowe potrawy. Obaj swoje działania chętnie dokumentują zdjęciami. 

Andrzej niestety nie pisze, co robi z zebranymi grzybami. Może rozdaje je sąsiadkom? Wirtualna Kultura lubi borowiki w śmietanie lub faszerowane pieczarki:

Jurek podaje za każdym razem przepisy i  potem sprawdza, telefonicznie, czy Wirtualna Kultura zastosowała je. Dzisiaj narzekał, że Wirtualna Kultura zapomniała o Dniu Placka Ziemniaczanego 13 listopada. Przysłał jej wirtualnie świeżo upieczone placki i podał składniki:

 • ziemniaki, mąka, jajka, suszona zielona pietruszka, przyprawy i podgotowany boczek drobno pokrojony oraz odrobina maggi. 
Nie ulega wątpliwości, że to jest męski wariant placków. Wirtualna Kultura preferuje placki ze śmietaną i posypane cukrem. A co Wy lubicie? Wariantów jest dużo:

Wiadomość z ostatniej chwili. Wirtualna Kultura dobrze przypuszczała, że Andrzej rozdaje grzyby sąsiadkom. Część jednak suszy, gotuje też zupę grzybową.
Krystyna - Wirtualna Kultura

4 komentarze:

 1. ziemniak zawiera dużo skrobi czyli cukrów prostych - zdecydowane NIE dla dodawania jeszcze do niego cukru

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cukrzycy jedzą placki ziemniaczane tylko od święta.

   Krystyna

   Usuń