sobota, 14 listopada 2020

Wrocławskie SIĘ

A jednak telewizja. Wirtualna Kultura chwali się, że stale odkrywa dla Was Wrocław - często za pomocą internetu. Tym razem odkryła program "Wrocław się" w  regionalnej telewizji TVP3. Ucieszyła się podwójnie, bo ona kocha "SIĘ" i wrocławską kulturę. Program jest poświęcony wydarzeniom kulturalnym we Wrocławiu.

12 listopada 2020 program był w nastrojowym, jesiennym Parku Południowym. 

Goście programu mówili, jak wrocławskie instytucje kultury działają w czasie pandemii - wszystkie się przeniosły do internetu. Głos zabrali przedstawiciele 

Była też mowa o najnowszej książce Olgi Tokarczuk. Wywiad z Olgą Tokarczuk jest na "Onet Kultura":

11 listopada 2020 ponad dwa tysiące internautów obejrzało całą koncertową wersję Strasznego Dworu nadawanego na żywo (online) z Wrocławskiej Opery (w trakcie spektaklu zalogowało się kilkanaście tysięcy internautów). Ogromny sukces. Nagranie było dostępne przez 24 godziny. Wirtualna Kultura potwierdza, że z naszą operą połączyli się melomani z całego świata - czatów było bardzo dużo. Miłe było to, że na czaty odpowiadała też "Opera". Plany Opery (przypomnienie):
 • 15 listopada (niedziela), godz. 18.00 - Wieczór Patriotyczny, koncert,
 • 20 listopada (piątek), godz. 19.00 - La Boheme (Cyganeria),
 • 22 listopada (niedziela), godz. 18:00 - La Boheme (Cyganeria),
a 28 listopada, godz. 19, balet Giselle. Wszystkie spektakle będą nadawane na kanale Opery Wrocławskiej na YouTube:
Warto użyć słuchawek w trakcie słuchania transmisji z Opery. Efekt jest zauważalny. 


Wirtualną Kulturę zainteresowała propozycja Wrocławskiego Domu Literatury "Seniorzy w e-kulturze". Będzie można obejrzeć w internecie cykl specjalnie przygotowanych wykładów nawiązujących do najważniejszych wrocławskich festiwali literackich. Powstanie także informator kulturalny online, w którym znajdą się rekomendacje najciekawszych literackich wydarzeń w mieście i w kraju, które są na co dzień dostępne w sieci. Linki do strony projektu, wykładów i spotkań autorskich znajdują się tutaj:
Na początek jest już dostępny wykład Agaty Tuszyńskiej:

Uwaga. Zdjęcia do wpisu zrobiła Ola. Jakość wyświetlanych zdjęć zależy od karty graficznej, którą macie w komputerze lub smartfonie. Kliknijcie na zdjęcia.

Krystyna - Wirtualna Kultura

3 komentarze:

 1. Brawo p Krysieńko znowu trafiłaś w dziesiątkę.Pozdrawiam i niech cię wena nie opuszcza.Baca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wspanialy blog! Wywiad z Tokarczuk niezwykly! Bardzo dziekuje!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjecia pani Oli bardzo ladne

  OdpowiedzUsuń