wtorek, 17 listopada 2020

Szydełkowanie przy dźwiękach muzyki i kawieWirtualna Kultura kupiła kiedyś szydełko i włóczkę, bo w lutym 2020 brała udział w projekcie: "TOWARD THE HEALING OF SOULS - CROCHETING, COLLABORATING, AND COMMEMORATING,"

Gdy to wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach, rozstała się z szydełkiem i włóczką. Nie przewidziała, że przyjdą czasy izolacji, podczas których szydełkowanie będzie "dobre na wszystko". To jej uświadomiły zdjęcia od Stasi z Wałbrzycha - koleżanki Zosi. Dzięki temu ma już pomysł na prezenty - pod choinkę lub od Mikołaja. Rozważa dwa warianty, bo nie wie, ile będzie potrzebowała czasu, żeby opanować słupki, półsłupki, łańcuszki, kółka, itd.

Prezenty własnoręcznie zrobione są bezcenne. Zobaczymy, czy to się uda Wirtualnej Kulturze. Plany są ambitne: gwiazdki (aniołki chyba przekroczą jej możliwości):

Szydełkowanie w izolacji wymaga muzycznej oprawy. Wirtualna Kultura zamierza nucić stare tanga. Może się zdecyduje na coś, co śpiewała Wiera Gran, ale najpierw posłucha, jak Agata Tuszyńska pracowała nad książką o Wierze (bardzo ciekawe):
Wirtualna Kultura wybrała Wierę Gran, bo czasami wraca myślami do niezwykłego spektaklu Agnieszki Bresler:

Kliknijcie na zdjęcia z świątecznymi pracami Stasi. Może macie podobne? Przyślijcie ich zdjęcia i instrukcje.

Krystyna - Wirtualna Kultura

7 komentarzy:

 1. Bardzo dobre pomysly i wywiady. Noc szybciej i ciekawiej przechodzi. Dziekuje

  OdpowiedzUsuń
 2. Wirtualna Kultura dostała przed chwilą mail od czytelnika, że w latach 70tych nauczył się szydełkowania i szycia - koledzy mu zazdrościli.

  Wirtualna Kultura się przyznała, że w klasie maturalnej śpiewała "Trzy listy". Wtedy nie wiedziała, że Wiera Gran też to śpiewała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie prace są przepiękne. Zawsze podziwiałam i ceniłam osoby, które robią na szydełku i na drutach takie "arcydzieła"

  OdpowiedzUsuń

 4. przyśle ci kordonek marki muza i szydełko napisz tylko jaki kolor i gazetkę robótki ręczne Baca

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetnie, bo teraz pasmanteria w galerii jest zamknięta.

   Krystyna

   Usuń
 5. Wszystko świetne. Pozdrawiam z Gdyni.

  Maryjka

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń