poniedziałek, 23 listopada 2020

Miasto Łódź i Festiwal Mediów online

Przed nami wspomnienia i kolejna propozycja online. Tym razem dla kinomanów. Mamy już doświadczenia z zdalnym udziałem w festiwalach literackich i spektaklach operowym. Z mediami też sobie poradzimy. 

Wirtualna Kultura poleca 30. Festiwal Mediów m.in. z powodu miasta Łodzi. Ona kiedyś zakochała się w murach starych domów i piecach w Łodzi. Pisała o tym na blogu Popowiczanie. Linki do wpisów na ten temat są na końcu.

W programie 30. Festiwalu Mediów "Człowiek w Zagrożeniu" jest 87 filmów, 13 reportaży telewizyjnych i 8 reportaży radiowych. Festiwal odbędzie się online od 24 do 29 listopada 2020. Informacje o festiwalu można znaleźć m.in. na stronach Narodowego Centrum Kultury (NCK):

30. edycja Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu odbędzie się wyłącznie online poprzez platformy:
Większość propozycji będzie dostępna bezpłatnie.

Wirtualna Kultura nigdy nie brała udziału w festiwalu, w którym przyznawano nagrodę publiczności. Na stronie wydarzenia na Facebooku można się dowiedzieć, jak brać udział online w festiwalu. Kliknijcie: Festiwal - wydarzenie na Facebooku:

  • Zarejestruj się bezpłatnie (od poniedziałku 23 listopada 2020) na stronie www.dafilms.pl
  • Na stronie www.czlowiekwzagrozeniu.pl są wymienione wszystkie tytuły filmów i reportaży.
  • Konkurs filmów dokumentalnych i konkurs reportaży telewizyjnych oraz pozakonkursowe pokazy filmów: kliknij na tytuł filmu lub reportażu. Zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do seansu na www.dafilms.pl, który wybrałeś. 
  • Seanse będą dostępne od daty wskazanej w opisie przez cztery godziny (poza tymi filmami, w których opisach, zaznaczono, że są dostępne przez cały festiwal).
  • W opisie filmu lub reportażu (i na czlowiekwzagrozeniu.pl, i na dafilms.pl) znajdziesz link do wywiadu z autorką, autorem lub autorami filmu lub reportażu. Linki będą aktywne od daty wskazanej w opisie bez ograniczeń czasowych. W wywiadach jest sporo spoilerów, nie chcemy psuć Ci przyjemności oglądania!
  • W przypadku filmów i reportaży konkursowych, możesz przyznać każdemu obejrzanemu tytułowi od jednej do pięciu gwiazdek filmowi, który właśnie oglądasz. Nie zwlekaj, możesz to zrobić tylko w czasie, gdy film jest dostępny do obejrzenia. W ten sposób wpłyniesz na wybór laureata nagród publiczności.

Kto sobie z tym poradzi? Wirtualna Kultura jest przekonana, że seniorzy z Żółtego Parasola dadzą radę, szczególnie ci uczestniczący od lat w piątkowych warsztatach z "nowych technologii". 

Przydatne linki o festiwalu:Wirtualna Kultura jako Popowiczanka odkryła Łódź na nowo w roku 2016 w trakcie Europejskiej Stolicy Kultury:
Wycieczka do Łodzi utrwaliła to uczucie:

Kliknijcie na zdjęcia pięknych łódzkich pieców.
Krystyna - Wirtualna Kultura


2 komentarze:

  1. Pièce lodzkie piekne. Festival na pewno ciekawy. Posylam program do kolezanki z Lodzi. Moze bez Wirtualnej Kultury nic nie wie.

    OdpowiedzUsuń