czwartek, 5 listopada 2020

Zabawa z PWN


Po długiej przerwie Wirtualna Kultura zalogowała się na "gry logiczne" w Żółtym Parasolu. Miło było znowu zobaczyć z Ołbina Basię, Grażynkę i Krysię, z Krzyków Marysię. Zosia i Halinka miały kłopot z "łączami" - nie było ich widać. Ci, którzy się nie zalogowałi, niech żałują. Stracili okazję, żeby dowiedzieć się, na przykład, co Basia i Wirtualna Kultura oglądają teraz w telewizji! 

Zajęcia tym razem prowadziła Dagna. Chciała seniorki bliżej poznać. Nie było to łatwe, bo seniorki zawojowały internetowe łącza i  nie dopuszczały jej do głosu. W końcu udało jej się zadać cztery pytania, ale nie zgodziła się na ich zanotowanie - wiadomo, trzeba trenować pamięć. 

Niestety Wirtualna Kultura nie zapamiętała czwartego pytania. Plus minus wie, jak brzmiały pozostałe:

 • Jakie twoje hobby warte jest "każdych pieniędzy"?
 • Jaki najlepszy prezent dostałaś?
 • Coś, za czym szaleją inni, a ty nie.
 • ???
Wirtualna Kultura niczego z siebie wykrzesać nie mogła. Pytania były dla niej za trudne. Marysia przyznała się, że nie lubi prac ręcznych. Marzy się jej - za każde pieniądze - fundacja organizująca darmowe tematyczne zwiedzanie i bilety do teatru. Basia chciałaby urządzać wnętrza. Wszystkie uczestniczki skupiły się tylko na pierwszym pytaniu. Ciekawe dlaczego? Dagna nie miała wyboru. Zamiast czekać na odpowiedzi na inne pytania, przeszła do treningu.

Na rozgrzewkę wybrała puzzle dostępne na stronach Słownika Języka Polskiego PWN:
Z liter podanych w losowej kolejności trzeba zgadnąć słowo. Trudność polega na tym, że niektóre wylosowane słowa są mało znane lub wcale nieznane.  Zatem gra ma podwójne znaczenie: bawi, ćwiczy spostrzegawczość, ale też uczy słów. Spróbujcie sami! Instrukcja. Po wejściu na stronę Słownika Języka Polskiego PWN trzeba "zjechać w dół" i kliknąć na ramkę "nowa gra".

Wirtualna Kultura nie wie, co było dalej na warsztatach z gier logicznych, bo musiała się przełączyć na "Eksperymentalnie #2".  Tyle jest w internecie propozycji dla seniorów. Korzystajcie!

Uwaga. Wirtualna Kultura ma bzika na punkcie drzew. Teraz są najpiękniejsze. Kliknijcie na miniatury zdjęć, żeby kałuże w parku zobaczyć.

Krystyna - Wirtualna Kultura 

6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście oferta z propozycjami dla Seniorów i Seniorek jest bogata! Odsyłam na FB Przestrzeni Trzeciego Wieku i Wrocławskiego Centrum Seniora. A tak w związku z zabawą w PWN to jestem zainspirowana i zachęcona do uczestniczenia. Na marginesie, to w tym trudnym czasie, który musimy rozumnie przetrwać, warto się rozpieszczać zabawami, które odrywają nas od minorowej rzeczywistości. Pozdrawiam, Jola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jolu, myślę podobnie. Na stronie PWN kliknij na "nowa gra". Wesołej zabawy.

   Krystyna

   Usuń
  2. Dziękuję Krysiu, teraz z rana mi trochę nie poszło, ale jeszcze potem spróbuję. Dla mnie świetna zabawa, podobnie jak zabawa w czytanie książek :) Polecam "nową grę" i pozdrawiam, Jola

   Usuń
  3. Jolu, gra jest świetna - bawi i uczy.

   Krystyna

   Usuń
 2. Zdjecia piekne. CZY to jest ulubione hobby Wirtualnej Kultury? Gratulacje

  OdpowiedzUsuń
 3. Irena ze Szczepina9 listopada 2020 15:08

  Jesienne zdjęcia przepiękne. Odkrywamy kolejny talent naszej Drogiej pracowitej Mróweczki - Wirtualnej Kultury! Kolejna piękna pasja. Gratuluję!!!!!!!!!!!!!
  Życzę zdrowia i kolejnych ciekawych ujęć przyrody.

  OdpowiedzUsuń