środa, 15 maja 2019

Kongres Wrocławskich Organizacji PozarządowychUważni czytelnicy bloga zapewne pamiętają, dlaczego Wirtualna Kultura napisała o 3. Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych we wpisie zatytułowanym "Bądźcie z nami koniecznie". Wpis był zachętą do udziału w Jubileuszowym Koncercie "Moja Europa", który będzie 18 maja 2019, kliknijcie: Bądźcie z nami koniecznie. Nie jest jednak pewna, czy odebraliście ten wpis też jako zachętę do udziału w 3. Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych, który będzie 28 maja 2019. Dlatego postanowiła tym razem napisać tylko o kongresie, a była i na pierwszym, i na drugim kongresie.

Trzeci kongres zapowiada się bardzo ciekawie, zobaczcie poniżej afisz z programem oraz film promocyjny:


Zapisy jeszcze trwają. Rejestracja udziału odbywa się poprzez formularz na stronie (kliknijcie)  Portal Wrocławskich NGO. Zgłoszenia należy dokonać w terminie do 20 maja 2019. Kongres będzie w Sektorze 3, Skatepark i PPM Zajezdnia przy ulicy Legnickiej 65 (za zajezdnią tramwajową).

Tegorocznym motywem przewodnim wydarzenia będzie 30-lecie działania organizacji społecznych i budowy społeczeństwa obywatelskiego w wolnej Polsce. Z tej okazji gośćmi specjalnymi Kongresu będą Ewa Kulik-Bielińska oraz Henryk Wujec. Chcemy wspólnie spojrzeć na drogę, którą przemierzyliśmy i zastanowić się nad wyzwaniami, jakie stawia przed nami przyszłość - szczególnie w kontekście solidarności, dialogu i odpowiedzialnego obywatelstwa.

Podczas Kongresu w trakcie DEBATY o Wrocławiu - będziemy rozmawiać o ważnych dla miasta rozwiązaniach realizowanych i rekomendowanych przez NGO – chcemy promować politykę spójności zamiast polityki roszczeń, nakreślimy wyzwania, jakie stoją przed nami w perspektywie najbliższej dekady.

Na Facebooku (kliknijcie) 3. Kongres Wrocławskich Organizacji Pozarządowych są publikowane na bieżąco wszelkie informacje i komunikaty związane z Kongresem.


Na pierwszym kongresie (czerwiec 2017) Krystyna wystąpiła jako Popowiczanka:

Wyglądała wtedy tak:Na pierwszym zdjęciu jest z Agatą Bulicz z Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych, a na drugim z Damianem Dudałą, który pełni wiele funkcji, na przykład jest członkiem Wrocławskiej Rady Pożytku publicznego:Na drugim kongresie (czerwiec 2018) wystąpiła jako "Wirtualna Kultura", wolontariuszka stowarzyszenia "Żółty Parasol",

Na pierwszym zdjęciu poniżej jest z Dominikiem Golemą (to m.in. pomysłodawca Grup Dialogu Społecznego), a na drugim zdjęciu chyba rozpoznajecie Asię Warecką (Żółty Parasol) i Agatę Bulicz (kliknijcie na zdjęcia, żeby je powiększyć). Wirtualnej Kultura na drugim zdjęciu nie ma.


A w jakim charakterze wystąpi na trzecim kongresie i z kim zrobi sobie zdjęcie? Zobaczymy.


INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

● Udział w 3. Kongresie Wrocławskich NGO jest bezpłatny.

● Zapewnia się opiekę nad dziećmi od 2 do 12 roku życia w godzinach 10.00-16.00.

● DBAJMY O ŚRODOWISKO! Przynieś swój kubek na ciepłe napoje.

● Na 3. Kongresie można zaprezentować swoją organizację - zapraszamy z ROLL-UPEM!

● UWAGA - zapewnia się miejsca parkingowe wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami. Zachęca się do skorzystania z komunikacji miejskiej.

● Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Toalety dostosowane dla osób poruszających się na wózkach znajdują się w budynku Centrum Sektor 3 (parter i 1. piętro). Oferuje się wsparcie asystentów oraz tłumaczenie w PJM.


Nie przegapcie takiej okazji i zarejestrujcie się na Kongres!

Afisz organizatorów Kongresu:


Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Ja nie przegapię takiej okazji i już się zarejestrowałam więc do zobaczenia.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja też będę , do zobaczenia.

    OdpowiedzUsuń