wtorek, 21 maja 2019

Jakie masz plany na 26 maja 2019?


W niedzielę, 19 maja, Wirtualna Kultura dostała mail od Kasi z Brukseli. Kasia wysłała go do wszystkich wolontariuszy akcji "Tym razem głosuję". W mailu sugerowała, żeby już teraz ułożyć sobie plan na niedzielę, 26 maja, bo to jest dzień wyborów do Parlamentu Unii Europejskiej i Dzień Matki.

Wirtualna Kultura ma już taki plan od dawna. Ma jednak pewien dylemat. Czy na głosowanie ubrać koszulkę wolontariusza akcji "Tym razem głosuję"? Jest w niej na drugim zdjęciu, które zrobiła w kwietniu niedaleko opery we Wrocławiu.

Wybrani przez nas w wyborach europejskich przedstawiciele będą podejmować decyzje, które wpłyną na nasze życie codzienne - na naszą pracę, opiekę zdrowotną, środowisko naturalne, gospodarkę i wiele innych. Zatem nie możemy przegapić okazji i musimy głosować. Pamiętajmy -  głosujemy 26 maja.

W ostatnią sobotę, 18 maja, Wirtualna Kultura była na jubileuszowym koncercie "Moja Europa" na placu Wolności obok Narodowego Forum Muzyki. Była to okazja nie tylko do posłuchania utworów, które lubi, ale do opalenia "noska" - słońce świeciło mocno. Program koncertu był podany w tym wpisie:
Koncert otworzyli Dyrektor Przedstawicielstwa  Komisji Europejskiej we Wrocławiu, przedstawiciel władz samorządowych województwa oraz  Dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu (kliknijcie: Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu).


Wirtualna Kultura nie była sama. Były też Basia i Danusia, z którymi rok temu zdobyła Radunię, oraz siostra Danusi, kliknijcie: Trening pamięci w terenie (blog).


Koncert trwał godzinę, więc po jego zakończeniu miały czas na pogawędkę. W maju, wiadomo, najlepiej robi się to pod kasztanem:Do zobaczenia na wyborach 26 maja!!!

Krystyna - Wirtualna Kultura

8 komentarzy:

 1. Idźcie na wybory KONIECZNIE niech UE wie, że Polsa jest ważną dla Unii i dla Europy

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja oczywiście głosuję! Ale będę też świętował Dzień Matki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Irena ze Szczepina21 maja 2019 18:35

  To bardzo ważne! Idziemy Wszyscy głosować. 26 maja wybierzemy ludzi, którzy będą za nas podejmować bardzo ważne decyzje - gospodarka, europejskie emerytury i płace, środowisko, dobra jakość produktów w całej Europie, opieka zdrowotna i wiele innych dziedzin życia Polaków.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ad Twój, Kulturo,dylemat - dobrze Ci w tej koszulce :-)
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 5. Też tak uważam, powiem nawet bardzo dobrze, Maszeruj w koszulce skoro ją masz, może inni np gapie ockną się że nie głosowali i też pobiegną? Tak myślę. Pozdrawiam ms

  OdpowiedzUsuń
 6. Olu i Majko,

  dzięki za pozytywne opinie. Wobec tego koszulkę "Tym razem głosuję" ubiorę już w sobotę, 25 maja, dzień przed wyborami.

  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Maszeruj Krysiu w tej koszulce dumna że ją "taką" masz!
   Maszeruj i reklamuj wybory europejskie za siebie, ale i trochę za nas wszystkich też - bo my nie mamy...
   Może ktoś mądry strzeli fotkę?
   Może będzie wyjątkowa?

   Usuń
 7. Najpierw głosuję,później świętuję razem z dziećmi i wnukami.Pozdrawiam.Kazia

  OdpowiedzUsuń