niedziela, 12 maja 2019

Wirtualna Kultura dla Was wybrała


Maj we Wrocławiu kusi nas licznymi propozycjami. Najgorzej będzie w sobotę, 18 maja. Jest to Dzień Odry, Noc Muzeów i do tego będziemy świętować 15 lat Polski w EU na jubileuszowym koncercie oraz spacerować "sąsiedzko" po Nadodrzu.

Po nocy przespanej w muzeach czeka nas
  • Restaurant Day na  Ołbinie, organizowany przez Marcina z Żółtego Parasola, 19 maja, godz. 14,
  • spacer historyczny po Ołbinie z muzyką w tle - "Opowiadania z Prusa wzięte", organizowany przez Żółty Parasol i Radę Osiedla Ołbin, 19 maja, godz. 12. 
O tych dwóch ostatnich wydarzeniach możecie przeczytać chyba tylko na Facebooku, kliknijcie: Żółty Parasol - Facebook. Wirtualna Kultura szczegółów nie zna. Poprzedni Restaurant Day był w sierpniu 2018, kliknijcie: Restaurant Day w Browarach Wrocławskich (blog).Ruszył już projekt "Sąsiedzkie Spacery". Trwa od maja do października. Zaczął się wczoraj na Ołbinie. Oto tegoroczny plan spacerów:

W zeszłym roku Brochów oczarował Wirtualną Kulturę. Była tam na dwóch sąsiedzkich spacerach, kliknijcie: Brochów jest kochany - spacer sąsiedzki (blog). Co oczaruje ją tym razem?

Po wizycie w Odra Centrum (kliknijcie: Odra Centrum - nowa atrakcja Wrocławia (blog)) wielu z Nas czeka na Dzień Odry. Organizuje go Biuro Promocji Miasta i Turystyki na bulwarze Xawerego Dunikowskiego 18 maja w godz. 11-17. Program jest bardzo atrakcyjny. Przygotowało go wiele instytucji, fundacji i stowarzyszeń. Sami musicie wybierać, najlepiej z dziećmi i wnukami.
Podobno 18 maja będzie otwarcie Odra Centrum, ale szczegóły nie jeszcze są znane, kliknijcie: Fundacja ONWATER.PL,

Noc Muzeów 18 maja to będzie wspaniały czas. Basia i Wirtualna Kultura rok temu spędziły noc w Muzeum Miasta Wrocławia, kliknijcie: Festiwal Wolności (blog). Wirtualna Kultura ma już broszurę z programem Nocy Muzeów  oraz mapę muzeów. Impreza odbywa się w wielu miejscach, nie tylko w muzeach. Warto program wcześniej obejrzeć.


Na zakończenie jeszcze raz przeczytajcie o Jubileuszowym Koncercie 18 maja, godz. 18,  na pl. Wolności obok Narodowego Forum Muzyki  (darmowe wejściówki można odebrać w Domu Europy przy ulicy Widok 10)

Uwaga. W tym roku Festiwal Europa na Widelcu będzie w dniach 29 maja - 2 czerwca, 
Krystyna - Wirtualna Kultura

2 komentarze:

  1. Irena ze Szczepina22 maja 2019 09:03

    Dziękuję Wirtualnej Kulturze w imieniu swoim i klubu seniora "UŚMIECH" ze Szczepina szczególnie za sąsiedzkie spacery i Europę na Widelcu.Będziemy uczestniczyć w tych ciekawych projektach. Pozdrawiam wiosennie.

    OdpowiedzUsuń