środa, 5 sierpnia 2020

Europejski projekt "Opera Vision"

Wirtualna Kultura dostała od Zosi link do europejskiego projektu "Opera Vision", który połączył 29 partnerów w 17 państwach. Dzięki niemu możemy odkrywać m.in. uroki spektakli operowych w dowolnym miejscu i o dowolnej porze:
Polska należy do projektu.

Rozszyfrowanie, jaki jest zakres i jakie możliwości projektu, wymaga czasu. Wirtualna Kultura nie wątpi, że miłośnicy opery znajdą na to czas. Oto, na przykład, spektakle operowe do obejrzenia w domu, a wśród nich Wojna i pokój z Moskwy, Borys Godunow z Sofii, Halka z Warszawy (można wybrać "opcję" YouTube):
Czy widzieliście kiedyś chińskich artystów? Teraz jest okazja:

Na koniec zapowiedzi nowych spektakli na sierpień 2020, a wśród nich Turandot Pucciniego z Zagrzebia (14 sierpnia) i La Boheme z Monte Carlo (28 sierpnia):

Fantastycznych wrażeń!

Krystyna - Wirtualna Kultura

5 komentarzy:

 1. Irena ze Szczepina7 sierpnia 2020 13:07

  Niesamowite!!!!!!!!!!! Czym TY droga Wirtualna Kulturo nas jeszcze zaskoczysz? Europejski projekt "Opera Vision" (do którego należy również Polska) pozwoli nam w dowolnym czasie obejrzeć spektakle operowe, na które prawdopodobnie nie wybralibyśmy się do Opery wrocławskiej.Siedzimy w domu w wygodnych fotelach i oglądamy "Wojnę i pokój", Turandota Pucciniego, La Boheme z Monte Carlo. A wszystko to dzięki naszej Krystynce, która kocha Wrocław i wrocławian. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Irenko, informację o "Opera Vision" dostałam z zagranicy. Tam byłe wrocławianki też na blog zaglądają.

   Krystyna

   Usuń
 2. Irena ze Szczepina8 sierpnia 2020 15:07

  O Wirtualnej Kulturze nie da się zapomnieć nawet wtedy, kiedy się jest zagranicą. Twój blog jest tak ciekawy, że Czytelnicy bloga z niecierpliwością czekają na Twoje kolejne odkrycia czegoś nowego. Wspaniale, że niektórzy Czytelnicy dzielą się z Tobą różnymi informacjami. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za te wspaniałe informacje.Krusiu jesteś WIELKA
  Kazia

  OdpowiedzUsuń